DHMİ’den Üçüncü Havalimanı İddialarına Yanıt

İstanbul Fatih'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

12 Aralık 2014
DHMİ’den Üçüncü Havalimanı İddialarına Yanıt

Habertürk yazarı Fatih Altaylı'nın Üçüncü Havalimanı ile ilgili kaleme aldığı iddialara Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nden yanıt geldi.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi, (DHMİ) Üçüncü Havalimanı ile ilgili bazı basın-yayın organlarında yer alan haberlere ilişkin bir dizi açıklama yaptı. Açıklamada Üçüncü Havalimanı’nın yer seçimi, ihale ve çevresel faktörlerle ilgili süreç içindeki tüm işlemlerin ilgili kuruluşlarla koordineli bir şekilde, mevzuat ve yasalara uygun olarak gerçekleştirildiği söylendi.

ÜÇÜNCÜ HAVALİMANI İLE İLGİLİ İDDİALAR

Habertürk yazarı Fatih Altaylı geçtiğimiz günlerde Üçüncü Havalimanı ile ilgili çeşitli iddiaların yer aldığı çarpıcı bir yazı kaleme almıştı.

FATİH ALTAYLI'NIN ÜÇÜNCÜ HAVALİMANI İLE İLGİLİ KALEME ALDIĞI O YAZI İÇİN TIKLAYIN

Bu iddiaların ardından Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan Üçüncü Havalimanı ile ilgili önemli açıklamalarda bulunmuş, Altaylı'nın iddialarına yanıt vermişti.

BAKAN LÜTFİ ELVAN'IN ÜÇÜNCÜ HAVALİMANI AÇIKLAMALARI İÇİN TIKLAYIN

Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nde de konuya ilişkin yeni bir açıklama geldi.

İşte DHMİ'nin Üçüncü Havalimanı projesi ile ilgili yaptığı açıklama :

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, son günlerde İstanbul'un yeni havalimanı ile ilgili bazı basın ve yayın organlarında asılsız haberlere yer verildiği belirtilerek, "Ülkemiz için son derece kritik önem taşıyan, dünyanın en büyük projelerinden biri olan İstanbul yeni havalimanı ile ilgili çalışmalar, teknik ve bilimsel verilere dayanmaktadır. Yer seçimi, ihale ve çevresel faktörlerle ilgili süreç içindeki tüm işlemler, ilgili kuruluşlarla koordineli bir şekilde mevzuat ve yasalara uygun olarak gerçekleştirilmiştir. Kamu yararı, uçuş güvenliği, mevzuat ve yasalara uygunluk hususunda en ufak bir şüpheye mahal bırakmayacak şekilde yapılan çalışmalar bundan sonra da aynı duyarlılık ve titizlikle sürdürülecektir" denildi.(İHA)

ÜÇÜNCÜ HAVALİMANI PROJESİNDEN EN SON GÖRÜNTÜLERHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.