The Mandarins
İletişim Formu

GÖNDER Gönderiliyor...

Talebiniz ulaştı.

Reklamı Göster

Doğuda Kentsel Dönüşüm Başlıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Sur, Silopi, Cizre, İdil, Nusaybin, Yüksekova ve Şırnak Merkez'i yeniden inşa edecek olan projelerin 3 hafta içinde hazır olacağını açıkladı...

13 Mayıs 2016
Doğuda Kentsel Dönüşüm Başlıyor Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Sur, Silopi, Cizre, İdil, Nusaybin, Yüksekova ve Şırnak Merkez'i yeniden inşa edecek olan projelerin 3 hafta içinde hazır olacağını açıkladı...

Dün emlak editörlerine özel düzenlenen basın toplantısında konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Güneydoğu’da kentsel dönüşüm bekleyen ilçelerin projelerinin 3 hafta içinde hazır hale geleceğini açıkladı.

Bakan Sarı, Sur, Silopi, Cizre, İdil, Nusaybin, Yüksekova ve Şırnak Merkez’de hayata geçirilecek olan kentsel dönüşüm projeleri için hazırlıkların sürdüğünü, projeleri 3 hafta içinde tamamlanacağını söyledi.

İstanbul’daki inşaat firmalarını yeniden inşa edilecek olan bölgelere davet eden Bakan Sarı, “Biz bu işi devlet eliyle yapabiliriz ama Türkiye’nin birlik ve beraberlik içinde olduğunu hissettirmemiz lazım.” dedi.

Bölgede alınan kamulaştırma kararın genel bir karar olduğunu vatandaşın büyük bölümünün uzlaşmadan yana olduğunu söyleyen Bakan Sarı, tescilli eserlerin kamulaştırılmasının da söz konusu olmadığını belirtti. Sarı, eserlerin restore edileceğini söyledi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Tokatköy Şehr-i Sitare Projesi Halka Tanıtıldı!

Tokatköy Şehr-i Sitare Projesi Halka Tanıtıldı!

Beykoz Belediyesinin hazırladığı kentsel dönüşüm projesi Tokatköy Şehr-i Sitare, düzenlenen toplantı

05 Nisan 2017


Karabağlar'a Kentsel Dönüşümle 3 Bin Konut Geliyor!

Karabağlar'a Kentsel Dönüşümle 3 Bin Konut Geliyor!

İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selahattin Varan, Karabağlar'daki kentsel dönüşüm projesinin yap

03 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.