Doğuda Kentsel Dönüşüm Başlıyor

13 Mayıs 2016
PAYLAŞ
Doğuda Kentsel Dönüşüm Başlıyor
Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Sur, Silopi, Cizre, İdil, Nusaybin, Yüksekova ve Şırnak Merkez'i yeniden inşa edecek olan projelerin 3 hafta içinde hazır olacağını açıkladı...

Dün emlak editörlerine özel düzenlenen basın toplantısında konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Güneydoğu’da kentsel dönüşüm bekleyen ilçelerin projelerinin 3 hafta içinde hazır hale geleceğini açıkladı.

Bakan Sarı, Sur, Silopi, Cizre, İdil, Nusaybin, Yüksekova ve Şırnak Merkez’de hayata geçirilecek olan kentsel dönüşüm projeleri için hazırlıkların sürdüğünü, projeleri 3 hafta içinde tamamlanacağını söyledi.

İstanbul’daki inşaat firmalarını yeniden inşa edilecek olan bölgelere davet eden Bakan Sarı, “Biz bu işi devlet eliyle yapabiliriz ama Türkiye’nin birlik ve beraberlik içinde olduğunu hissettirmemiz lazım.” dedi.

Bölgede alınan kamulaştırma kararın genel bir karar olduğunu vatandaşın büyük bölümünün uzlaşmadan yana olduğunu söyleyen Bakan Sarı, tescilli eserlerin kamulaştırılmasının da söz konusu olmadığını belirtti. Sarı, eserlerin restore edileceğini söyledi.

"Doğuda Kentsel Dönüşüm Başlıyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap