Doğuda Kentsel Dönüşüm Başlıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Sur, Silopi, Cizre, İdil, Nusaybin, Yüksekova ve Şırnak Merkez'i yeniden inşa edecek olan projelerin 3 hafta içinde hazır olacağını açıkladı...

13 Mayıs 2016
Doğuda Kentsel Dönüşüm Başlıyor Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Sur, Silopi, Cizre, İdil, Nusaybin, Yüksekova ve Şırnak Merkez'i yeniden inşa edecek olan projelerin 3 hafta içinde hazır olacağını açıkladı...

Dün emlak editörlerine özel düzenlenen basın toplantısında konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Güneydoğu’da kentsel dönüşüm bekleyen ilçelerin projelerinin 3 hafta içinde hazır hale geleceğini açıkladı.

Bakan Sarı, Sur, Silopi, Cizre, İdil, Nusaybin, Yüksekova ve Şırnak Merkez’de hayata geçirilecek olan kentsel dönüşüm projeleri için hazırlıkların sürdüğünü, projeleri 3 hafta içinde tamamlanacağını söyledi.

İstanbul’daki inşaat firmalarını yeniden inşa edilecek olan bölgelere davet eden Bakan Sarı, “Biz bu işi devlet eliyle yapabiliriz ama Türkiye’nin birlik ve beraberlik içinde olduğunu hissettirmemiz lazım.” dedi.

Bölgede alınan kamulaştırma kararın genel bir karar olduğunu vatandaşın büyük bölümünün uzlaşmadan yana olduğunu söyleyen Bakan Sarı, tescilli eserlerin kamulaştırılmasının da söz konusu olmadığını belirtti. Sarı, eserlerin restore edileceğini söyledi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Keçiören Hacıkadın Deresinde Kentsel Dönüşüm Başlıyor!

Keçiören Hacıkadın Deresinde Kentsel Dönüşüm Başlıyor!

Ankara Keçiören Belediyesi, Hacıkadın Deresi üzerinde büyük bir kentsel dönüşüm projesi hayata geçir

25 Nisan 2017


Malatya Battalgazi'de Kentsel Dönüşüm Alanı İlan Edildi!

Malatya Battalgazi'de Kentsel Dönüşüm Alanı İlan Edildi!

Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre, Malatya Battalgazi ilçesinde yer alan bazı alanlar kentsel d

22 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat