Dünya markaları 3. Havalimanı’ndan yer kiralamak için sırada

3. Havalimanı hakkında açıklama yapan İGA Havalimanı İşletmesi AŞ İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Keskin, dünyanın dört bir yanından kiralanabilir alanlar için teklif aldıklarını söyledi.

25 Temmuz 2017
Dünya markaları 3. Havalimanı’ndan yer kiralamak için sırada Yapımı hızla devam eden ve dünyanın en büyük havalimanı olacak 3. Havalimanı için İGA Havalimanı İşletmesi AŞ İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Keskin bazı açıklamalarda bulundu. Dev proje için dünyanın dört bir yanından teklif geldiğini belirten Keskin, “İstanbul yeni havalimanında 53 bin metrekaresi duty free, 32 bin metrekaresi yeme içme, 15 bin metrekaresi perakende alanı olmak üzere toplam 100 bin metrekarenin üzerinde kiralanabilir alan var. Kiralanabilir alanlar için Rusya'dan Amerika'ya, Avrupa'dan Uzak Doğu'ya, Orta Doğu'ya kadar tüm dünyadan teklif yağıyor. Sadece kiralanabilir alanlarla ilgili değil, diğer tüm iş kolları ile alakalı yurt içinden ve dışından çok ilgi görüyoruz" dedi.

Yüzde 55’i tamamlanan projede havalimanı işletmesi tarafındaki görüşmelerin olumlu ve yoğun bir tempoda sürdürdüğüne değinen Hüseyin Keskin, "Bu ilerlemeyi ve işletme tarafında hazırlanan sözleşmeleri, onları koruyacak maddeleri görünce, talep daha da artıyor" diye konuştu.

3. HAVALİMANI’NIN YEME İÇME İHALESİ BİTTİ

Havalimanı projesinde, 53 bin metrekare duty free, 32 bin metrekare yeme içme ve 15 bin metrekare perakende olmak üzere toplam 100 bin metrekarenin üzerinde kiralanabilir 3 bölüm bulunuyor. Bölümlerden biri olan Duty free anlaşmasını daha önce yaptıklarını söyleyen Keskin, yeme içme ihalelerinin bittiğini, sözleşme maddelerinde ilerle kaydedildiğini ve sözleşmenin yakında yapılacağını duyurdu.

Ayrıca Keskin, Atatürk Havalimanı'ndan, 2021'in başına kadar Devlet Hava Meydanları İşletmesi ve mevcut işletmeci ile sözleşmesi olan 108 firmanın büyük kısmından da talep geldiğini ve bunlarla ilgili görüşmelerin sürdüğünü ve herhangi bir sıkıntı olmadığını belirtti.

"TÜM İŞ KOLLARI İÇİN TEKLİF YAĞIYOR"

İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı Keskin, perakende tarafında 10 metrekarede küçük bağımsız birim kiralamasının olmadığına vurgu yaparak, "İstanbul Yeni Havalimanı'nın kiralanabilir alanları için Rusya'dan Amerika'ya, Avrupa'dan Uzak Doğu'ya, Orta Doğu'ya kadar tüm dünyadan teklif yağıyor. Çok teklif alıyoruz. Sadece kiralanabilir alanlarla ilgili değil, diğer tüm iş kolları ile alakalı yurt içinden ve dışından gerçekten çok ilgi görüyoruz" dedi.

“TÜRKİYE’DE DAHA ÖNCE OLMAYAN MARKALAR BURADA”

Ayrıca toplam kiralanabilir alanların yarısından fazlasını kiraladıklarına değinen Keskin, "Burada Türkiye'de ilk defa ticaret yapacak uluslararası markalar bulunacak. Birçoğu anlaşmaya bağlandı. Şu anda duty free alanında 400'e yakın yerli ve yabancı firmanın yer alabileceğini söyleyebilirim. Yeme içme alanında da 'keşke Türkiye'de de olsa' denilen çok sayıda markayı görebileceğiz" diye konuştu.

350 DESTİNASYONA UÇUŞ YAPILACAK

Keskin, Atatürk Havalimanı’nda 46 hava yolu şirketinin operasyon yaptığını, yeni havalimanında ise hedeflerinin 100 olduğunu açıkladı. Ayrıca 350 destinasyona uçuş yapılacağını belirten Keskin bu konudaki görüşmelerin de sürdüğünü söyledi.

Keskin, Uzak Doğu'dan Avrupa'ya, ABD'den Türk Cumhuriyetlere kadar görüşmelerin devam ettiğini belirterek, en büyük ilk 10 hava yolu şirketinden Türkiye'ye uçanlar ile görüştüklerini ve ön protokol imzaladıklarını kaydetti. Hüseyin Keskin, hem uçuş hem de alan kiralama konusunda şirketlerin kendilerine ulaştığını, ulaşmayanlar ile irtibat kurduklarını, görüşmelerin sürdüğünü sözlerine ekledi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


3. Havalimanı bölgesine 10 bin konutluk şehir kuruluyor

3. Havalimanı bölgesine 10 bin konutluk şehir kuruluyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'daki yeni mega projelerin bölgelerine şehirler kurulaca

24 Mayıs 2018


Gebze-Halkalı banliyö hattında test sürüşü yapıldı

Gebze-Halkalı banliyö hattında test sürüşü yapıldı

Çalışmalarda sona yaklaşılan Gebze-Halkalı banliyö hattında bugün test sürüşü yapıldı.

23 Mayıs 2018


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum