Dünyanın En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi

İstanbul Esenler'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

02 Haziran 2015
Dünyanın En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi

Esenler'de yapılması planlanan 2.5 milyon metrekarelik dev şehir parkı, dünyanın en büyük kentsel dönüşüm projesi olarak nitelendiriliyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Esenler’de gerçekleştirilen "Dünyanın En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi ve Dünyanın Üçüncü, Türkiye'nin En Büyük Şehir Parkı Projesi" protokolü imza törenine katıldı. Bakan Güllüce, 20. asrın en büyük problemlerinden birinin, insanoğluna esenlik bulmak olduğunu söyledi.

Projede, Savunma Bakanlığı'nın büyük emeğiyle Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yöneticilerinin de imzası bulunduğunu ifade eden Bakan Güllüce, esenliğin olduğu bir şehri kurmak ve projeyi hayata geçirmek için verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Çalışmayı "baba proje" olarak değerlendiren Bakan Güllüce, "Benim üslubumla 'baba', teknik söylersek 'mega' proje. İkincisi de zor bir proje. Yani oraya iki tane ağaç koyarak yapılan değil. Bu iş alın teri, bilgi, hikmet, gayret, tasavvur isteyen bir proje" diye konuştu.

dunyanin-en-buyuk-kentsel-donusum-projesi-detay

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da kentsel dönüşüm projesine ilişkin bilgi verdi :

"Bu şehir, dışarıdan nüfus transfer eden şehir değil, Esenler'de, derdi olanın derdine çözüm bulan bir şehir olacak. Esenler'de şu anda 40 bin konut var ki imar kısıtlılığından dolayı ya da mülkiyet sorunundan dolayı hiçbir iş yapamayan, çivi çakamayan 40 bin konutumuz, yani 200 bin kişi var. Bunlar 40-50 yıldır hiçbir işlem yapamıyorlar. Eğer bir deprem söz konusu olursa çok büyük hasar görecek konutlardır. Projenin birinci etabında imar kısıtlılığı çeken 40 bin konutun transferi gerçekleştirilecek"

Konuşmaların ardından Bakan Güllüce ve Belediye Başkanı Göksu, İller Bankası Genel Müdürü Mehmet Turgut Dedeoğlu, Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, projenin protokolünü imzaladı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Keçiören Hacıkadın Deresinde Kentsel Dönüşüm Başlıyor!

Keçiören Hacıkadın Deresinde Kentsel Dönüşüm Başlıyor!

Ankara Keçiören Belediyesi, Hacıkadın Deresi üzerinde büyük bir kentsel dönüşüm projesi hayata geçir

25 Nisan 2017


Malatya Battalgazi'de Kentsel Dönüşüm Alanı İlan Edildi!

Malatya Battalgazi'de Kentsel Dönüşüm Alanı İlan Edildi!

Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre, Malatya Battalgazi ilçesinde yer alan bazı alanlar kentsel d

22 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat