Emlak Konut ‘Gizli Mahalle’ projesini Küçükçekmece’de inşa edecek

Emlak Konut GYO, Küçükçekmece Halkalı’da 7 bin konuttan oluşan ve 1 milyon metrekare gibi dev bir alan üzerine gizli mahalle inşa edeceğini açıkladı.

02 Ağustos 2017
Emlak Konut ‘Gizli Mahalle’ projesini Küçükçekmece’de inşa edecek Türkiye’nin en büyük gayrimenkul ortaklıklarından biri olan Emlak Konut GYO, Küçükçekmece’de hayata geçireceği yeni proje için hazırlıklara başladı. Emlak Konut GYO, Küçükçekmece Halkalı’da gizli bir mahalle projesine ima atacak. Toplam 1 milyon metrekare alan üzerine kurulacak olan gizli mahalle projesi kapsamında 7 bin konut yapılması tasarlanıyor. Firma’nın 6 mahalleden oluşacak yeni projesi için inşaat sektöründe yarış şimdiden başlamış durumda.

ARAZİ İHALESİ BU AY YAPILACAK

Arazinin bu ay içinde ihaleye çıkması bekleniyor. Yapılacak olan projede yeni mahallelerde ve konut adalarında 'alan güvenliği' prensibini benimseyen, aynı anda hem kamuya açık alanlar öneren hem de komşuluk ilişkilerinin güçleneceği özel açık alanların yapılması planlanıyor.

Lokasyon açısından da önemli bir konumda yükselecek olan proje, Küçükçekmece gölü sahiline, yapımı devam eden İstanbul Banliyö Hattı'na ve Halkalı Metrosu'na çok yakın bir konumda inşa edilecek. Geleneksel mahalle tasarımı ile yeni şehircilik anlayışını bir araya getirerek bu konseptte konutlar üretmeyi hedefleyen Emlak Konut GYO, özlenen mahalle ve sosyal birlik duygularını yeniden canlandırmayı amaçlıyor.

HER YAŞA UYGUN ALANLARLA DONATILMIŞ BİR MAHALLE

Eğitim, sağlık, sosyal ve kültürel fonksiyonları da içinde barındıracak olan projenin kapasitesi yeni yerleşecek nüfusun ihtiyaçları göz önünde bulundurularak planlandı. Cami, resmi kurum, festival alanı, kütüphane, el sanatları ve kent müzesi gibi sosyo-kültürel tesislerinde yer alacağı gizli mahallede geleneksel Türk sporları alanlarının da olacağı özel tesisler inşa edilerek hayata geçirilecek.

6 İHALEDEN 3.3 MİLYAR TL GELİR PAYI HEDEFLENİYOR

Emlak Konut GYO, 2 ay içinde Galatasaray'ın Riva ile Tariş Kooperatifler Birliği'nin İzmir Alsancak'taki arsasının da olduğu 6 dev projenin ihalesini gerçekleştirdi. Ayrıca firma, İstanbul Riva, Zeytinburnu, Tuzla, Şile ve 2 etaptan oluşan İzmir Alsancak'taki 1 milyon 327 bin 352 metrekare büyüklükteki 6 proje için yapılan ihaleler neticesinde yaklaşık 9 milyar TL'nin üzerinde satış gelirinin elde edilmesini öngörüyor. Emlak Konut GYO, bu 6 ihaleden minimum 3.3 milyar TL şirket payı almayı hedefliyor.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Avrupark Hayat Bahçekent’te 220 bin TL’ye satışa çıktı

Avrupark Hayat Bahçekent’te 220 bin TL’ye satışa çıktı

Emlak Konut GYO güvencesi ve Cihan İnşaat-Konut Yapı tecrübesiyle uydu kent olarak yapılandırılan Ba

26 Ekim 2017


Emlak Konut’un yeni projesi Nişantaşı’nda yükselecek

Emlak Konut’un yeni projesi Nişantaşı’nda yükselecek

Emlak Konut GYO, Marmara Üniversitesi Nişantaşı Kampüsü arazisi üzerinde 2020'de tamamlanacak projey

25 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.