Emlak Konut ‘Gizli Mahalle’ projesini Küçükçekmece’de inşa edecek

Emlak Konut GYO, Küçükçekmece Halkalı’da 7 bin konuttan oluşan ve 1 milyon metrekare gibi dev bir alan üzerine gizli mahalle inşa edeceğini açıkladı.

02 Ağustos 2017
Emlak Konut ‘Gizli Mahalle’ projesini Küçükçekmece’de inşa edecek Türkiye’nin en büyük gayrimenkul ortaklıklarından biri olan Emlak Konut GYO, Küçükçekmece’de hayata geçireceği yeni proje için hazırlıklara başladı. Emlak Konut GYO, Küçükçekmece Halkalı’da gizli bir mahalle projesine ima atacak. Toplam 1 milyon metrekare alan üzerine kurulacak olan gizli mahalle projesi kapsamında 7 bin konut yapılması tasarlanıyor. Firma’nın 6 mahalleden oluşacak yeni projesi için inşaat sektöründe yarış şimdiden başlamış durumda.

ARAZİ İHALESİ BU AY YAPILACAK

Arazinin bu ay içinde ihaleye çıkması bekleniyor. Yapılacak olan projede yeni mahallelerde ve konut adalarında 'alan güvenliği' prensibini benimseyen, aynı anda hem kamuya açık alanlar öneren hem de komşuluk ilişkilerinin güçleneceği özel açık alanların yapılması planlanıyor.

Lokasyon açısından da önemli bir konumda yükselecek olan proje, Küçükçekmece gölü sahiline, yapımı devam eden İstanbul Banliyö Hattı'na ve Halkalı Metrosu'na çok yakın bir konumda inşa edilecek. Geleneksel mahalle tasarımı ile yeni şehircilik anlayışını bir araya getirerek bu konseptte konutlar üretmeyi hedefleyen Emlak Konut GYO, özlenen mahalle ve sosyal birlik duygularını yeniden canlandırmayı amaçlıyor.

HER YAŞA UYGUN ALANLARLA DONATILMIŞ BİR MAHALLE

Eğitim, sağlık, sosyal ve kültürel fonksiyonları da içinde barındıracak olan projenin kapasitesi yeni yerleşecek nüfusun ihtiyaçları göz önünde bulundurularak planlandı. Cami, resmi kurum, festival alanı, kütüphane, el sanatları ve kent müzesi gibi sosyo-kültürel tesislerinde yer alacağı gizli mahallede geleneksel Türk sporları alanlarının da olacağı özel tesisler inşa edilerek hayata geçirilecek.

6 İHALEDEN 3.3 MİLYAR TL GELİR PAYI HEDEFLENİYOR

Emlak Konut GYO, 2 ay içinde Galatasaray'ın Riva ile Tariş Kooperatifler Birliği'nin İzmir Alsancak'taki arsasının da olduğu 6 dev projenin ihalesini gerçekleştirdi. Ayrıca firma, İstanbul Riva, Zeytinburnu, Tuzla, Şile ve 2 etaptan oluşan İzmir Alsancak'taki 1 milyon 327 bin 352 metrekare büyüklükteki 6 proje için yapılan ihaleler neticesinde yaklaşık 9 milyar TL'nin üzerinde satış gelirinin elde edilmesini öngörüyor. Emlak Konut GYO, bu 6 ihaleden minimum 3.3 milyar TL şirket payı almayı hedefliyor.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum