Emlak Konut GYO 5 Aylık Satış Rakamını Açıkladı

Emlak Konut GYO, 1 Ocak-31 Mayıs tarihleri arasındaki toplam satış rakamını açıkladı. İşte detayları....

14 Haziran 2016
Emlak Konut GYO 5 Aylık Satış Rakamını Açıkladı Emlak Konut GYO, 1 Ocak-31 Mayıs tarihleri arasındaki toplam satış rakamını açıkladı. İşte detayları....

Emlak Konut GYO, 1 Ocak-31 Mayıs 2016 tarihleri arasındaki satış rakamını açıkladı.

Emlak Konut GYO tarafından Kap’a yapılan açıklamaya göre, şirket ilk 5 ayda toplamda 1 milyar 461 milyon 382 bin 638,27 TL (KDV hariç) değerinde 2 bin 237 adet bağımsız bölümün (ön satışlar dahil) satışını gerçekleştirdi.

Bu satışların toplamda 126 milyon 148 bin 138 TL (KDV hariç) değerindeki 195 adedi yabancıya yapıldı.

Emlak Konut GYO tarafından Kap’a yapılan açıklama şöyle;
“Şirketimiz tarafından geliştirilen projelerde, 1 Ocak-31 Mayıs 2016 tarihleri itibariyle, toplamda 1.461.382.638,27 TL (KDV Hariç) değerinde, 2.237 adet bağımsız bölümün satışı (ön satışlar dahil) gerçekleştirilmiştir.

Bu satışların toplamda 126.148.138,00 TL (KDV Hariç) değerindeki,195 adeti yabancı ülke vatandaşlarına gerçekleştirilmiştir.

Yıllık dönemler göz önünde bulundurularak hazırlanan yabancı ülke vatandaşlarına satışı tamamlanmış (ön satışlar dahil) bağımsız bölümler raporu ekte PDF dosya olarak sunulmaktadır.

Yıllık ve aylık satış dağılım tablolarında belirtilen satış rakamlarının belirlenme süreci, alıcının noter huzurunda sözleşmelerini imzalaması, peşinat tutarının yatırılması ve sözleşmelerin Şirketimiz tarafından onaylanması ile tamamlanmaktadır. Bu işlemlerin tamamlanması zaman alabilmektedir.

Bu nedenle bir önceki ay veya aylarda açıklanan satış rakamlarının artması söz konusu olabilmektedir.

Satışlara ilaveler olabileceği gibi alıcıların cayma haklarını kullanmaları ve iptallerden kaynaklanan azalmalar da söz konusu olabilir.

 Paylaşımlarda Yüklenicilere kalan bağımsız bölümler de satış rakamlarına yansıtılmıştır. Opsiyonlar satış adetlerinde dikkate alınmamaktadır.”

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ
HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat