Emlak Konut GYO Rekora Koşuyor

Emlak Konut GYO, 2015 yılı için koyduğu hedefe emin adımlarla ileriliyor. Şirket, yıl sonuna kadar 24 bin konut satışı hedefliyor.

07 Ağustos 2015
Emlak Konut GYO Rekora Koşuyor

Emlak Konut GYO, 2015 yılı için koyduğu hedefe emin adımlarla ileriliyor. Şirket, yıl sonuna kadar 24 bin konut satışı hedefliyor.

Konut satışları yükselirken ihalelerine hız veren Emlak Konut GYO, bu yıl 15 bin konutun ihalesini düzenledi. Yıl sonunda 24 bin konuta ulaşarak kendi rekorunu kıracak olan şirket, Anadolu’daki arsalara ağırlık verecek.

İhalelerine ara vermeden devam eden Emlak Konut GYO, 2015 yılının başından bu yana 15 bin konutun ihalesini başarıyla gerçekleştirdi. 2015 yılı sonuna kadar 24 bin konutun ihalesini yapmayı hedefleyen Emlak Konut GYO, bu hedefinde başarıya ulaştığı takdirde kendi rekorunu kırmış olacak.

2015 yılı hedeflerini 12 bin konut ve 6.7 milyar liralık satış olarak belirleyen Emlak Konut GYO, 2015 yılının Temmuz ayı sonuna kadar 5 bin 921 bağımsız birim satışından yaklaşık olarak 3.6 milyar liralık gelir elde etti.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, 2015 yıl sonu hedefine emin adımlarla ilerlediklerini, şimdiye kadar 15 bin konutun ihalesini gerçekleştirdiklerini ve yıl sonuna kadar tahminen 24 bin konut satışı hedefine ulaşacaklarını belirtti. 24 bin konut satışı, Emlak KOnut GYO'nun tarihinde 1 yıl içerisinde ihalesini yaptığı en yüksek konut adedi anlamına geliyor.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, 2015 senesinin ilk 6 aylık döneminde Emlak Konut GYO'nun şirket performansını yorumladı. 2015 yılı içerisinde 9 arsayı ihaleye çıkardıklarını belirten Kurum, şu açıklamaları yaptı:

Toplam 16 milyar lira satış geliri ve idare payı geliri de 6.23 milyar lira olan 9 işin sözleşmelerini tamamladık. Yılın ikinci yarısı için 5 ihale ilanımız var. Nevşehir, Denizli, Ankara ve İstanbul’u kapsıyor. Nevşehir’de 600, Denizli’de 1.500, Ankara Çayyolu’nda 500, İstanbul Ispartakule’de 1.800 olmak üzere toplam 4 bin 400 konutun daha ihalesini yapacağız. Bugüne kadar 15 bin konutun ihalesini yapmıştık. Bunlarla birlikte yaklaşık 20 bin konuta ulaşacağız

Kurum, tamamlanan ihalelerin dışında İstanbul’un Üsküdar, Maltepe, Kağıthane ve Başakşehir bölgelerinde ihale çalışmalarının sürdüğünden bahsederek, “Çorlu ve Gebze için projelerimiz bitme safhasına geldi. Bu ihalelerle birlikte 23-24 bin konutu zorlayacağız” diye konuştu.

Emlak Konut GYO’nun Anadolu bölgesine ağırlık verme hususunda hızlı adımlar attığını belirten Murat Kurum, sözlerine şöyle devam etti :

Ankara’da 4. ihalemizi yapacağız. Nevşehir’de, Denizli’de, Bursa’da, Konya’da yerlerimiz var. Büyük metropollere Emlak Konut kalitesini ve anlayışını götürmeyi hedefliyoruz. İstanbul ve Anadolu payını dengeli götüreceğiz. Portföyümüzde yaklaşık 10.5 milyon metrekare arsamız var. Değeri 4 milyar 400 milyon lira ediyor. Arsa alanı olarak yüzde 26’sı Ankara’da, yüzde 20’si diğer illerde ve yüzde 55’i İstanbul’da bulunuyor. Değer olarak baktığınızda yaklaşık yüzde 80’i İstanbul’da. Ağırlık Anadolu’daki talebe göre zaman içerisinde değişecekHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Emlak Konut'tan 5 yeni ihale

Emlak Konut'tan 5 yeni ihale

Emlak Konut GYO, Haziran'da 5 dev ihale gerçekleştirdi. İhalede Galatasaray Spor Kulübü'nün Riva ars

04 Temmuz 2017


Avrupark projesinde 20 yıl vade kampanyası

Avrupark projesinde 20 yıl vade kampanyası

Bahçekent'te yükselen Avrupark projesinde, Yeni İstanbul'un tam kalbinde 20 yıl vade fırsatıyla ev s

03 Şubat 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat