Emlak Konut GYO’dan Maslak 1453 Açıklaması

İstanbul Şişli'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

03 Nisan 2014
Emlak Konut GYO’dan Maslak 1453 Açıklaması

Emlak Konut GYO’dan “Ağaoğlu Maslak 1453 projesine yürütmeyi durdurma kararı” haberleri için bir yazılı açıklama yapıldı.

Ağaoğlu Grubu’nun Emlak Konut GYO ile birlikte Maslak’ta inşa ettiği Ağaoğlu Maslak 1453 projesiyle ilgili bugün yürütmeyi durdurma kararı çıktığına dair haberler çıkmıştı. Kurumdan konuyla ilgili bir yazılı açıklama yapıldı.

 

 

 

 İşte o açıklama

“Değerli Basın Mensubu,
Emlak Konut GYO’nun Ağaoğlu Şirketler Grubu ile birlikte hasılat paylaşımı usulüne göre geliştirdiği “Ağaoğlu Maslak 1453 Projesi” ile ilgili bazı basın yayın organlarında yer alan ‘yürütmenin durdurulmasına’ ilişkin haberlere istinaden Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı olarak aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur.

“Dava devam ediyor”

“TMMOB Şehir Plancıları İstanbul Şubesi tarafından Şişli Ayazağa Gecekondu Önleme Bölgesine ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 16.09.2011 tarih ve 103140 sayılı Olur’u kapsamında 29.11.2011-29.12.2011 tarihleri arasında askıya çıkarılan 1/5000 ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planının yürütmesinin durdurulması ve iptali talebi ile Danıştay 6. Dairenin 2012/4412 E. Sayılı dosyası ile açtığı dava halen devam etmektedir.

 

 “Yeni plana göre inşaata devam”

Bu dava ile ilgili olarak Danıştay 6. Dairesi Başkanlığı tarafından yürütmenin durdurulması kararı verildiği basın bültenlerinde yer almaktadır. İddia edilen yürütmenin durdurulması kararı ile ilgili olarak Emlak Konut GYO’ya tebliğ edilmiş herhangi bir karar bulunmamakla beraber yürütmenin durdurulması kararı verildiği iddia edilen 16.09.2011 tarihli plandan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 18.04.2012 tarihli Olur’u ile onaylanmış yeni bir Revize İmar Planı bulunmaktadır. Proje ile ilgili inşaat faaliyetleri bu yeni plan çerçevesinde devam etmektedir. Şirketimiz tarafından hukuki süreç yakından takip edilmektedir. İddia edilen yürütmenin durdurulması kararının hak sahiplerini mağdur etmesi gibi bir durum söz konusu değildir.”

Dikkatinize sunarız.
Saygılarımızla,
Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.”HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Emlak Konut ve Maliye Bakanlığı ortaklığıyla Ankara'da yeni proje

Emlak Konut ve Maliye Bakanlığı ortaklığıyla Ankara'da yeni proje

Emlak Konut ve Maliye Bakanlığı ortaklığıyla Ankara'da yeni bir proje doğuyor.

02 Kasım 2017


Avrupark Hayat Bahçekent’te 220 bin TL’ye satışa çıktı

Avrupark Hayat Bahçekent’te 220 bin TL’ye satışa çıktı

Emlak Konut GYO güvencesi ve Cihan İnşaat-Konut Yapı tecrübesiyle uydu kent olarak yapılandırılan Ba

26 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.