Emlak Konut Hoşdere 4. Etap İhalesi

İstanbul Başakşehir'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

27 Mart 2015
Emlak Konut Hoşdere 4. Etap İhalesi

Emlak Konut GYO'nun düzenlediği Emlak Konut Hoşdere 4. Etap ihalesi tamamlandı. İşte Emlak Konut Hoşdere 4. Etap ihalesi detayları...

5 firmanın katıldığı Emlak Konut Hoşdere 4. Etap ihalesinde en yüksek teklif Dağ Mimarlık Yapı Gayrimenkul-Dağ Mühendislik İş Ortaklığı'ndan geldi.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı İstanbul Başakşehir Hoşdere 4. Etap arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesinin ikinci oturumu bugün pazarlık açık artırma ile gerçekleştirildi.

İlk oturumu açık ihale usulü ile kapalı zarf teklif alma yöntemi ile yapılan ihaleye 7 firma katılmıştı. İkinci oturum ise 5 firmanın katılımı ile gerçekleştirildi.

İlk oturumda en yüksek teklif 100 milyon lira ile Yılmaz İnşaat'tan gelmişti. İkinci oturum sonucu Emlak Konut Başakşehir Hoşdere 4. Etap ihalesine şirket payı toplam geliri olarak en yüksek teklifi 275 milyon 334 bin lira ile Dağ Mimarlık Yapı Gayrimenkul-Dağ Mühendislik İş Ortaklığı verdi.

Dağ Mimarlık Yapı Gayrimenkul-Dağ Mühendislik İş Ortaklığı'nın arsa satışı karşılığı toplam gelir rakamı ise 1 milyar 90 milyon lira olarak belirlendi. Şirket payı gelir oranı ise yüzde 25,26...

Hemen ardından Başyapı İnşaat-Akkom Mühendislik İnşaat İş Ortaklığı geliyor. Başyapı İnşaat-Akkom Mühendislik İnşaat İş Ortaklığı verdikleri şirket payı toplam gelir rakamı 246 milyon lira, arsa satışı karşılığı toplam gelir rakamı 911 milyon 111 bin 111 lira ve şirket payı gelir oranı yüzde 27 olarak belirlendi.

-

Emlak Konut Hoşdere 4. Etap İhalesi

-

Üçüncü teklif ise şirket payı gelir oranı yüzde 27 olan Cihan İnşaat-Kadifeteks Mensucat-Yöryapı İnşaat İş Ortaklığı'ndan geldi. Cihan İnşaat-Kadifeteks Mensucat-Yöryapı İnşaat İş Ortaklığı 243 milyon liralık şirket payı toplam gelir teklifinde bulunurken ortaklığın arsa satışı karşılığı toplam gelir rakamı 900 milyon lira olarak belirlendi.

Dördüncü teklif şirket payı toplam gelir teklifi 207 milyon 750 bin lira olan İzka İnşaat-Sıtar İnşaat İş Ortaklığı'ndan geldi. İzka İnşaat-Sıtar İnşaat İş Ortaklığı'nın arsa satışı karşılığı toplam gelir rakamı 831 milyon lira ve şirket payı gelir oranı yüzde 25 olarak belirlendi.

Sonuncu sırada ise Yılmaz inşaat Taahhüt ve Ticaret Anonim Şirketi yer alıyor. Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Ticaret Anonim Şirketi'nin şirket payı toplam geliri 170 milyon lira, arsa satışı karşılığı toplam gelir rakamı 680 milyon lira ve şirket payı gelir oranı yüzde 25...

emlak-konut-hosdere-4-etap

İlk oturumda 7 milyon lira teklifte bulunan Teknik Yapı Konut-Teknik Yapı Teknik Yapılar İş Ortaklığı ve 15 milyon lira teklifte bulunan Be-Ma İnşaat- MMSA Tarım Hayvancılık Turizm-Nayla Gayrimenkul İş Ortaklığı ihaleye katılmadı.

Emlak Konut Başakşehir Hoşdere 4. etap ihalesine konu arsa 1 adet özel sağlık tesis alanı, 5 adet konut alanı, 1 adet ticaret alanı, 1 adet özel sosyal kültürel tesis alanı, 1 adet özel temel eğitim öncesi eğitim alanı, 1 adet özel ilköğretim tesis alanı, 1 adet ilköğretim tesis alanı ve park alanlarından oluşuyor. Toplam alanı 189 bin 901,42 metrekare olan arsanın emsale esas inşaat alanı ise 225 bin 663,66 metrekare olarak belirlendi.

-
Emlak Konut Hoşdere 4. Etap İhalesi


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat