Emlak Konut Kayabaşı 5. Etap İhalesi İptal!

İstanbul Başakşehir'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

08 Nisan 2015
Emlak Konut Kayabaşı 5. Etap İhalesi İptal!

Sektörün öncü firmalarından Emlak Konut GYO, Kayabaşı 5. Etap bölgesini kapsayan ihaleyi uygun bulunmadığı gerekçesiyle iptal ettiğini açıkladı.

Emlak Konut Kayabaşı 5. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin kazananı Yıldızlar İnşaat - HKM İnşaat İş Ortaklığı olmuştu. İhalede en yüksek teklifi 475 milyon 752 bin lira ile Yıldızlar İnşaat - HKM İnşaat İş Ortaklığı'nın verdiği, söz konusu ortaklığın ayrıca 1 milyar 32 milyon lira ile arsa satışı karşılığı satış toplam geliri için de en yüksek teklifte bulunduğu bildirilmişti. İhaleye esas taşınmazların tespit edilen asgari bedelinin 117 milyon 420 bin lira tutarında olduğu ifade edilmişti.

Söz konusu ihalenin ilk oturumuna 20 firma teklif vermişti. İkinci oturumda ise 8 firma çekilmiş ve 12 firmayla devam edilmişti. Ancak; Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Emlak Konut Başakşehir Kayabaşı 5. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesini uygun bulunmadığından dolayı iptal etti. Emlak Konut Kayabaşı 5. etap arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı ihalesinin ilk oturumu yeniden 30 Nisan'da yapılacak.

Emlak Konut GYO ihalenin iptal edildiğine dair bir dizi açıklama yaptı.

İşte Emlak Konut GYO'nun o açıklaması :

"İstanbul Başakşehir Kayabaşı 5. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" ihalesi, verilen en yüksek teklif, şirketimiz tarafından uygun bulunmadığından iptal edilmiştir.

Söz konusu iş ile ilgili ihalenin 1. oturumu 30 Nisan 2015 tarihinde yeniden yapılacaktır"

18 Mart 2015 tarihinde şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'na yapılan açıklamada, söz konusu ihalenin ikinci oturumunda en yüksek teklifi 475 milyon 752 bin lira ile Yıldızlar İnşaat - HKM İnşaat İş Ortaklığının verdiği, söz konusu ortaklığın ayrıca 1 milyar 32 milyon TL ile arsa satışı karşılığı satış toplam geliri için de en yüksek teklifte bulunduğu açıklanmıştı.

Emlak Konut Kayabaşı 5. Etap Arsası ile ilgili bilgiler :

Emlak Konut Kayabaşı 5. etap işi kapsamında arsalar konut alanı, ticaret alanı ve park alanı olarak belirlendi. Emsale esas inşaat alanı 118.360,76 metrekare olarak belirlenen Emlak Konut Başakşehir Kayabaşı 5. etapta toplam alan 103.277,02 metrekareden meydana geliyor.

Ticaret alanında iş merkezi, ofis, büro, alışveriş merkezi, çok katlı mağaza, çarşı, konaklama tesisleri, otel, motel, sinema, rezidans, tiyatro, müze, lokanta, banka, finans kurumları, kat otoparkı, özel eğitim ve özel sağlık üniteleri yapılabilir ya da bu işlevler birlikte kullanılabilir.

Emlak Konut Kayabaşı 5. Etap İhalesi Lokasyon Görseli :

emlak-konut-kayabasi-5-etap-ihalesi-iptal-detay

Emlak Konut Kayabaşı 5. Etap İhalesi Katılım Şartları :

1. Yerli gerçek veya tüzel kişiler, tek başlarına veya kendi aralarında iş ortaklığı oluşturmak suretiyle ihaleye katılabilirler.

2. Yabancı gerçek veya tüzel kişiler tek başlarına ihaleye katılamazlar. Ancak, yerli gerçek veya tüzel kişiler ile iş ortaklığı oluşturmak suretiyle ihaleye katılabilirler.

3. İş ortaklıklarında, pilot ortağın, iş ortaklığının en fazla hissesine sahip olması zorunludur.

4. Konsorsiyumlar ihaleye katılamazlar.

5. İhaleye katılacak İsteklilerin, ihale dosyasını Şirketten temin etmeleri zorunludur. İş ortaklığı oluşturmak suretiyle ihaleye katılacak olanlardan her hangi birinin, ihale dosyasını Şirketten temin etmeleri yeterlidir.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bizim Mahalle 1. Etap arsasının kazananı belli oldu

Bizim Mahalle 1. Etap arsasının kazananı belli oldu

Bizim Mahalle 1. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin Pazarlık - Açık Artırma b

03 Ekim 2017


Emlak Konut Bizim Mahalle 2. Etap ihalesine 5 şirket teklif yaptı

Emlak Konut Bizim Mahalle 2. Etap ihalesine 5 şirket teklif yaptı

Emlak Konut Bizim Mahalle 2. Etap ihalesinin dün (28 Eylül 2017) gerçekleştirilen birinci oturumunda

29 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.