Emlak Konut Modeli Sanayiciye de Uygulansın!

27 Kasım 2014
PAYLAŞ
Emlak Konut Modeli Sanayiciye de Uygulansın!

İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, "Emlak Konut devlet arazilerine yapılacak konutlarla ilgili bir kuruluşsa aynı model sanayiciye de uygulansın" dedi.

İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bahçıvan, İSO Meclisinin Kasım ayı toplantısında yaptığı konuşmada, sanayinin sorunlarını dile getirdi ve çözüm önerilerini sundu.

''SANAYİYE YÖNELİK İSTİHDAM ÖZENDİRİLMELİ''

"İhracata geniş kapsamlı destek gerekli, finansal istikrar en önemli değer, büyüme için projeler temelli teşvik sistemi Türkiye'nin üretim ve ihracata dayalı büyüme modeli, bilgi ve teknoloji içeriği daha yoğun, katma değeri daha yüksek bir sanayi yapısına geçiş ile mümkün. Emlak Konut modeli sanayi için de uygulansın" diyen Bahçıvan şunları kaydetti:

''EMLAK KONUT MODELİ UYGULANSIN''

"Hammadde ve yatırım malı ithalatında, Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF) tamamen kalkmalı. Kalkınma Bankacılığı modeli oluşturulmalı. Kalkınma bankacılığının sanayimizin üreterek sürdürülebilir büyümesinde önemli bir rol üstlenmesi gerekiyor. Yatırımcı sermayesini arsaya ve binaya bağlamamalı. Emlak Konut devlet arazilerine yapılacak konutlarla ilgili bir kuruluşsa aynı model sanayici için de hayata geçirilebilir. Sanayiye yönelik istihdam özendirilmeli. Son dönemde, iş gücüne yeni katılacak olan kitlenin çoğunda sanayi sektörü artık bir tercih değildir. Sanayide istihdam sorununun özü, yeteri kadar işgücünü sanayiye çekememektir"


"Emlak Konut Modeli Sanayiciye de Uygulansın!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap