Emlak Konut Rekor Satış Yaptı

Emlak Konut GYO, senenin ilk yarısında satış rekoru gerçekleştirdi...

07 Temmuz 2017
Emlak Konut Rekor Satış Yaptı Emlak Konut GYO, senenin ilk yarısında satış rekoru gerçekleştirdi...

3 MİLYAR 853 MİLYON TL'LİK SATIŞ
Türkiye'nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı olarak kabul edilen Emlak Konut, rekor bir satışa imzasını attı. Firma bünyesinde geliştirdiği projeleri sayesinde 613 bin 535 metrekarelik satış yapan Emlak Konut'un, toplamda sattığı 3 bin 528 bağımsız bölümün değeri ise 3 milyar 853 milyon Türk lirasını buldu.

HEDEFİN ÜSTÜNE ÇIKILDI
Satışlarla ilgili açıklama yapan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, 2017 senesinin ilk yarısını başarılı bir şekilde atlattıklarını açıkladı. Başlangıçta kendilerine 3.3 milyar Türk lirası satış değeri ile 518 bin 917 metrekarelik satış alanı büyüklüğü hedefi koyduklarını belirten Kurum, ilk 6 ay için açıkladıkları rakamların yarıyıl toplamında beklentilerinin üzerine çıktığını söyledi.

5 DEV PROJE
Haziran ayı sona ermeden toplamda 9 milyar Türk lirası eden 5 dev projeye imza attıklarını ifade eden Kurum, gayrimenkul firmalarının ihalelerine yoğun ilgi gösterdiklerini ve rakamların bu seviyelere çıkmasının hem ülkeye hem de Emlak Konut GYO'ya olan güvenin bir işareti olduğunu dile getirdi. Türkiye'nin büyümesi ve kalkınmasını desteklediklerini açıklayan Kurum, Emlak Konut GYO olarak gelişen vizyonları ile beraber daha güçlü bir Türkiye için çalışmaya devam ettiklerini vurguladı.

HEDEF DEĞİŞİKLİĞİNE GİDİLDİ
2017 senesinin başında planlarını açıkladıklarını belirten Kurum, kendilerine bu sene için 1.5 milyar Türk lirası değerinde arsa ihalesi ile 10 milyar Türk lirası değerinde iş hedefi koyduklarını söyledi. Mevcut ihale takvimlerini değerlendirdiklerinde ihalesini yapacakları yeni arsalarla birlikte hedeflerini değiştirdiklerini açıklayan Kurum, yıl sonu itibariyle projelerinin toplam hasılatının 15 milyar Türk lirasına ulaşmasını beklediklerini söyledi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Emlak Konut ve Maliye Bakanlığı ortaklığıyla Ankara'da yeni proje

Emlak Konut ve Maliye Bakanlığı ortaklığıyla Ankara'da yeni proje

Emlak Konut ve Maliye Bakanlığı ortaklığıyla Ankara'da yeni bir proje doğuyor.

02 Kasım 2017


Avrupark Hayat Bahçekent’te 220 bin TL’ye satışa çıktı

Avrupark Hayat Bahçekent’te 220 bin TL’ye satışa çıktı

Emlak Konut GYO güvencesi ve Cihan İnşaat-Konut Yapı tecrübesiyle uydu kent olarak yapılandırılan Ba

26 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.