Emlak Konut Seyrantepe İhalesi Sonuçlandı

İstanbul Şişli'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

15 Temmuz 2015
Emlak Konut Seyrantepe İhalesi Sonuçlandı

Sektörün öncü firmalarından Emlak Konut GYO'nun Seyrantepe'de bulunan parseller için düzenlediği ihale sonuçlandı.

Emlak Konut GYO'nun Seyrantepe ihalesini alan Gül inşaat Proje A.Ş. - Gül İnşaat A.Ş. ile Emlak Konut arasında imzalar atıldı.

5 Mayıs 2015 tarihinde yapılan Emlak Konut GYO'nun Seyrantepe ihalesini Gül İnşaat Grubu kazanmıştı. Gül İnşaat Seyrantepe ihalesinde satış toplam geliri 1 milyar 300 milyon lira, şirket payı gelir oranı yüzde 49 ile 637 milyon liralık teklif sunmuştu. Konut alanı imar arsalardan A parsel 26 bin 74 metrekare, B parsel 9 bin 457 metrekare, C parsel 1.217 metrekare büyüklüğe sahip arsada emsal 2,5.

EN YÜKSEK TEKLİF TAHİNCİOĞLU'NDAN

Türk Telekom Arena Stadı'nın hemen yanında yer alan parseller için 21 Nisan'da yapılan ilk oturumda 150 milyon lira ile en yüksek teklif Tahincioğlu Gayrimenkul'den gelmişti.

İşte ihale yoluyla satışa çıkarılan Seyrantepe'deki o arsa :

arsa_4290

2 İHALEDEN 1.6 MİLYAR LİRA

Gerçekleştirdiği dev ihalelerle bilinen Emlak Konut, sadece 2 ihaleden 1.6 milyar liranın üzerinde arsa payı geliri elde etti.

Emlak Konut GYO’nun dün Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirdiği iki dev arsa ihalesinde toplam satış geliri 5 milyar 267 milyon lirayı aştı. En yüksek teklifi veren şirketlerin ulaşmayı taahhüt ettiği bu rakamdan Emlak Konut GYO’ya 1 milyar 665 milyon lira arsa payı geliri düşecek.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), dün Ankara ve İstanbul’da iki büyük arsa ihalesi gerçekleştirdi. Ankara’daki 137 bin 248 metrekarelik Yenimahalle İstasyon arsası ile 103 bin 277 metrekarelik İstanbul Kayabaşı 5. Etap arsasının ihalesinde toplam satış geliri 5 milyar 267 milyon 150 bin lirayı buldu.

İki ihale için Emlak Konut GYO’ya ödenecek arsa payı ise 1 milyar 665 milyon 953 bin lira oldu. Ankara Yenimahalle İstasyon Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin ikinci oturumunda en yüksek teklifi 1 milyar 258 milyon 365 bin lira ile Pasifik Gayrimenkul Yatırım İnşaat-Çiftay İnşaat İş Ortaklığı verdi. Ortaklık 4 milyar 194 milyon 550 bin lira ile arsa satışı karşılığı satış toplam geliri için de en yüksek teklifte bulundu.

KAYABAŞI 5. ETAP İKİNCİ KEZ İHALEYE ÇIKTI

İstanbul Kayabaşı 5. Etap arsa ihalesini ‘bölgedeki emlak fiyatlarını yükselttiği’ gerekçesiyle önceki ay iptal eden Emlak Konut GYO, aynı arsa için düzenlediği ihalenin sonuç oturumunda daha yüksek fiyatla karşılaştı. Tahincioğlu Gayrimenkul ile grup şirketi Nida İnşaat, Emlak Konut GYO’nun ikinci kez ihaleye açtığı Kayabaşı 5. Etap ihalesine 1 milyar 72 milyon 600 bin lira satış toplam geliri, Emlak Konut’a ise önerdiği yüzde 38’lik 407 milyon 588 bin lirayla ek yüksek teklifi verdi. Mart ayında yapılan ve Yıldızlar-HKM Ortaklığı’nın 1 milyar 32 milyon lira satış toplam geliri ve 475 milyon lira Emlak Konut payı sunarak kazandığı ilk ihale büyük tepki toplamış ve iptal edilmişti.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


20 Yıl Vade Kampanyası İle Adım İstanbul Evleri

20 Yıl Vade Kampanyası İle Adım İstanbul Evleri

Emlak Konut GYO'nun başlattığı konutta 20 yıl vade kampanyasında Başakşehir'de yükselen Adım İstanbu

03 Şubat 2017


Başkent Emlak Konutları'nda 20 yıl vade kampanyası!

Başkent Emlak Konutları'nda 20 yıl vade kampanyası!

Konutta 20 yıl vade kampanyasına katılan projeler arasında yer alan Başkent Emlak Konutları'nda dair

03 Şubat 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat