Emlak Konut'tan 5 yeni ihale

Emlak Konut GYO, Haziran'da 5 dev ihale gerçekleştirdi. İhalede Galatasaray Spor Kulübü'nün Riva arsası de yer aldı.

04 Temmuz 2017
Emlak Konut'tan 5 yeni ihale Emlak Konut GYO, Haziran'da 5 dev ihale gerçekleştirdi. İhalede Galatasaray Spor Kulübü'nün Riva arsası de yer aldı.

Emlak Konut GYO'nun İstanbul ve İzmir'i kapsayan ihaleleri ile 3.2 milyar lira gelir elde edeceği öğrenildi. İstanbul'un Riva, Zeytinburnu, Tuzla bölgeleri ile İzmir'in Alsancak bölgesinde 2 etaptan oluşacak projeler, Emlak Konut'un 2017 yılı projelerinde büyük önem taşıyor.

5 PROJE İÇİN 9 MİLYAR TL HASILAT

Haziran ayını oldukça hareketli geçiren Emlak Konut, emlak dünyasında ses getiren ihaleler gerçekleştirdi. İhaleler hakkında konuşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, gayrimenkul firmalarının ihalelerine büyük ilgi gösterdiklerini belirterek rakamların yüksek seviyeye ulaşmasını Emlak Konut GYO'ya olan güvenin göstergesi olduğunun altını çizdi. 2017 yılı için hedeflerinin büyük bir bölümünü gerçekleştirdiklerini söyleyen Kurum, ''2017 planlarımızı açıklarken bu yıl için 1.5 milyar liralık arsayı ihale edeceğimizi ve bu ihalelerle 10 milyar liralık iş yapacağımızı söylemiştik. Bu 5 projenin ihalesi sonucunda ulaştığımız yaklaşık 9 milyar liralık toplam hasılat ile bu hedefimizin önemli bölümünü gerçekleştirmiş olduk. 5 ihale dışında İstanbul Şile Çavuş ve Antalya Muratpaşa, yılın ikinci yarısında ise Florya, Teşvikiye ve Küçükçekmece arsalarımızın ihalesini yapmayı planlıyoruz.'' şeklinde konuştu.

İHALEYİ KİMLER KAZANDI?

Emlak Konut GYO tarafından aralarında Galatasaray Spor Kulübü'nün Riva arsasının da olduğu 5 dev ihalenin kazananları belli oldu. İhalelere birçok gayrimenkul firması tarafından büyük ilgi gösterilirken rakamların da yüksek seviyelere çıktığı görüldü. İşte ihalelerin kazananları:

İzmir Alsancak İhalesi

Alsancak'ta konut, turizm, ticaret ve kültür odaklı oluşturulan proje iki etaplı bir şekilde düzenlendi. Konak 1. Etap ihalesini kazanan firma Teknik Yapı oldu. 2. Etap ihalesinin kazananı ise Pekintaş Yapı ile Burakcan İnşaat oldu

Galatasaray'ın Riva Arsası

Gayrimenkul sektörünün yanı sıra spor dünyasının da yakından takip ettiği Riva arsası ihalesinin kazananı, 3.1 milyar lira teklifle Fema İnş. Tic. A.Ş. & Klv İnş. A.Ş. İş Ortaklığı oldu.

Zeytinburnu'nda Büyük Yatırım!

Emlak Konut GYO'nun Zeytinburnu'ndaki ihalesinde rakamlar yüksek seviyelere ulaştı. İhaleyi, 1 milyar 730 milyon TL ile Güney Gayrimenkul, Baş Yapı İnşaat, Esta İnşaat, Elit Vizyon Yapı İnşaat ve Torkam inşaat kazandı. Öte yandan projede turizm, ticari ünite, konut ve kamunun kullanımına açık park alanlarının bulunacağı bilgisi paylaşıldı.

Tuzla İhalesi

İstanbul'da özellikle son yıllarda büyük yatırımlar yapılan Tuzla'daki Emlak Konut ihalesinin kazananı belli oldu. İhaleyi, Dağ Mimarlık 185 milyon TL ile kazandı. Projede ticari ünite, turizm ve konut inşa edilecek.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum