Emlak Konut’tan Anadolu Atağı

Emlak Konut GYO, Anadolu’ya açılıyor. Emlak Konut, İstanbul’daki fiyat artışını Anadolu ile dengelemeyi hedefliyor...

11 Mayıs 2016
Emlak Konut’tan Anadolu Atağı Emlak Konut GYO, Anadolu’ya açılıyor. Emlak Konut, İstanbul’daki fiyat artışını Anadolu ile dengelemeyi hedefliyor...

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi Emlak Konut GYO, markalı konut projeleriyle Anadolu'ya açılıyor. Markalı konut projeleriyle ihtiyaç sahiplerine kaliteli ve güvenilir konutlarla buluşturmayı hedefleyen Emlak Konut’un arsa stokunun yüzde 47’si Anadolu’da bulunuyor.

2016 yılı için önüne büyük hedefler koyarak 7.6 milyar TL’lik satış değeri ve 1.5 milyar TL net kara ulaşmayı amaçlayan Emlak Konut GYO, anadoluya açılıyor.

Arsa stoğunun yüzde 47’si Anadolu’da bulunan Emlak Konut, İzmir, Tekirdağ, Bursa, Balıkesir, Eskişehir, Denizli, Konya, Niğde, Nevşehir ve Yalova gibi illerde bulunan arsa stokunun yeni projelerle değerlendirilmesiyle İstanbul’da konutta yakalanan kaliteyi Anadolu’ya taşıyacak.

Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, “İstanbul, İzmir, Kocaeli, Tekirdağ gibi illerimizde bugüne kadar orta gelir grubuna yönelik kaliteli ama uygun ödeme koşullarıyla pek çok konut ürettik. Şimdi sıra bunu Anadolu'nun farklı köşelerine taşımaya geldi. Bu amaçla en son Ege’nin İzmir’den sonra ikinci en büyük kenti ve ülkemizin önde gelen sanayi şehirlerinden birisi olan Denizli’ye gittik” ifadesinde bulundu.

İSTANBUL’DAKİ FİYAT ARTIŞINA ANADOLU İLE DENGELEYECEĞİZ
konut fiyat artışının en yüksek görüldüğü illerin başında İstanbul’un geldiğini anımsatan Kurum, Ankara ve İzmir’de yaşanan yükselişleri Anadolu illerine açılarak dengelemek istediklerini söyledi.

Anadolu’da İstanbul’daki sosyal konut fiyatına lüks konut yaptıklarının altını çizen Kurum, “
Projedeki konutların lüks olmasına rağmen fiyatlar İstanbul için üretilebilecek orta alt, hatta alt gelir grubuna yönelik fiyatlara neredeyse yakın. Şehirler arasındaki fiyat dengesizliğinin ileriki süreç için dengelenebileceğini düşünüyorum” dedi.
 
9,8 MİLYON METREKARE ARSA STOĞU
Portföyde 9,8 milyon metrekare arsı stoklarının olduğuna dikkat çeken Kurum,
Denizli’deki projeyi, Konya, Ankara, Niğde, Nevşehir gibi şehirlerdeki yeni projelerin takip edcek. Portföyümüzde proje geliştirilmemiş yaklaşık 9,8 milyon metrekare arsamız var. Değeri yaklaşık 3,9 milyar lira ediyor. Arsa alanı olarak yüzde 20’si Ankara’da, yüzde 27’si diğer illerde ve yüzde 53’ü İstanbul’da bulunuyor” dedi.

İSTANBUL’UN YÜKÜNÜ HAFİFLETECEĞİZ
Kurum, çeşitli illerdeki gerçekleştireceğimiz markalı projelerle, hem ekonomiye hem de o illerin istihdamına katkı sağlayacağımız gibi İstanbul’un üzerindeki yükü de hafifleteceğiz şeklinde sözlerini tamamladı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Emlak Konut'tan 5 yeni ihale

Emlak Konut'tan 5 yeni ihale

Emlak Konut GYO, Haziran'da 5 dev ihale gerçekleştirdi. İhalede Galatasaray Spor Kulübü'nün Riva ars

04 Temmuz 2017


Avrupark projesinde 20 yıl vade kampanyası

Avrupark projesinde 20 yıl vade kampanyası

Bahçekent'te yükselen Avrupark projesinde, Yeni İstanbul'un tam kalbinde 20 yıl vade fırsatıyla ev s

03 Şubat 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat