Emlak Konut'tan Çamlıca Camisi'ne büyük bağış

Emlak Konut GYO, Türkiye tarihindeki en büyük cami projesi olan Çamlıca Camisi'ne sosyal sorumluluk kapsamında bağışta bulundu.

14 Temmuz 2017
Emlak Konut'tan Çamlıca Camisi'ne büyük bağış Emlak Konut GYO, Türkiye tarihindeki en büyük cami projesi olan Çamlıca Camisi'ne sosyal sorumluluk kapsamında bağışta bulundu.

Çamlıca Camisi'nin inşaat çalışmalarını sürdüren İstanbul Cami ve Eğitim Kültür Hizmet Birimleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği'ne Emlak Konut GYO tarafından 12 milyon 500 bin TL'lik bağış yapıldı.

Bağışı Emlak Konut GYO, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi. Emlak Konut tarafından konuya ilişkin bir de açıklama yer alırken açıklamada; eğitim, kültür, sanat faaliyetlerine destek vurgusu yapıldı. İşte Emlak Konut GYO tarafından yapılan o açıklama:

''Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında eğitim, kültür, sanat faaliyetlerine destek vermek amacıyla, halen Çamlıca'da inşaatı devam etmekte olan; cami, Türk İslam Eserleri müzesi, sanat galerisi, kütüphane, el sanatları atölyesi ve konferans salonu inşaatını yapmakta olan "İstanbul Cami ve Eğitim Kültür Hizmet Birimleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği'ne Şirketimiz tarafından 12.500.000 TL bağış yapılmıştır.''

ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

Temeli 2013 yılında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan Çamlıca Camisi'ndeki inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Öte yandan Türkiye tarihinin en büyük camisi olacak Çamlıca Camisi'nin bu yıl içerisinde açılması planlanıyor. Çamlıca Camisi Yaptırma Derneği Başkanı Ergin Külünk, geçtiğimiz günlerde Çamlıca Camisi'nin 2017 yılı içerisinde açılışının yapılacağını bildirmişti. Çamlıca Camisi'nin açılmasıyla beraber 50 bin kişi aynı anda ibadet edebilecek.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Emlak Konut Bakırköy Şevketiye arsasına 7 teklif

Emlak Konut Bakırköy Şevketiye arsasına 7 teklif

Emlak Konut Bakırköy Şevketiye ihalesinin düzenlenen ilk oturumunda 7 şirket teklif sundu.

06 Ekim 2017


Bizim Mahalle 1. Etap arsasının kazananı belli oldu

Bizim Mahalle 1. Etap arsasının kazananı belli oldu

Bizim Mahalle 1. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin Pazarlık - Açık Artırma b

03 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.