Emlak Konut'un değerli arsasını DAP Yapı satın aldı

Emlak Konut'un İstanbul Sarıyer'deki arsası, düzenlenen ihaleyle satıldı.

20 March 2021
Emlak Konut'un değerli arsasını DAP Yapı satın aldı İstanbul Avrupa Yakası Sarıyer ilçesine bağlı Ayazağa bölgesinde Galatasaray Spor Kulübü'nün stadyumu olan Ali Sami Yen Kompleksi Türk Telekom Stadyumu'na komşu olan arsa, Emlak Konut GYO tarafından düzenlenen ihale sonrası DAP Yapı'ya satıldı.

Hürriyet'te yer alan habere göre, Emlak Konut'un söz konusu arsasına ihalede 4 teklif geldi. İhalede, DAP Holding iştiraklerinden olan Eltes İnşaat en yüksek teklifi verdi. Firma, proje toplam geliri olarak 3 milyar 111 milyon TL teklif verirken Emlak Konut'a 1 milyar 244 milyon TL ödeyeceğini taahhüt etti.

İstanbul'un önemli bölgeleri arasında gösterilen eski polis lojmanlarının bulunduğu söz konusu arsada konut ve ticari ünitelerin inşa edileceği bir projenin hayat bulması bekleniyor.

DEVASA ALAN

Dap Yapı tarafından söz konusu arsanın satın alınmasına yönelik yapılan açıklamada 100 bin metrekare büyüklüğe sahip arazide, 50 bin metrekarelik dev koru ve yeşil alan yer aldığı belirtilirken, "Belgrad Ormanı manzaralı ve İstanbul Teknik Üniversitesi'ne yakın mesafede bulunan Levent arazisi, aynı zamanda Fatih Sultan Mehmet Köprüsü gibi şehir içi ulaşım akslarının tam merkezinde olmasıyla da dikkat çekiyor" ifadelerine yer verildi.

"ÇOK FARKLI BİR PROJEYE İMZA ATACAĞIZ"

Emlak Konut ihalesine çok özel bir şekilde hazırlandıklarını kaydeden DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Avrupa Yakası'nın en değerli merkezi noktalarından birinde proje geliştireceğimiz için çok mutluyuz. Bu zamana kadar birçok özel projeyi hayata geçirdik. Levent'te yine DAP Yapı ayrıcalığıyla çok farklı bir projeye imza atacağız. İhalesini kazandığımız arazisi, lokasyonu itibarıyla, önemli ulaşım ve ticaret akslarının kesişim noktasında yer alıyor. Tüm bunların yanında sosyal ve kültürel anlamda da değerli bir konumda bulunuyor" şeklinde konuştu.

DAP Yapı'nın gelecek planlarından da bahseden Yılmaz, "Deyim yerindeyse toprağa şekil veriyor, şehrin vitrinini nakış gibi işliyoruz. Bu açıdan, Levent'teki arazimizde de çok özel bir projeyi İstanbullular ile buluşturacağımızın sözünü şimdiden verebilirim. Türkiye’nin potansiyeline yürekten inanıyoruz, yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Geleceğimizi daha güzel yapmak adına gece-gündüz demeden var gücümüzle çalışıyoruz. İstanbul'a ve ülkemize anıt eserler, sembol binalar kazandırmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Fuzul’ün Yeni Reklam Yüzleri, Murat Yıldırım ve Eşi Iman Elbani Oldu

Fuzul’ün Yeni Reklam Yüzleri, Murat Yıldırım ve Eşi Iman Elbani Oldu

Tasarruf finansman sektörünün öncüsü Fuzul yeni reklam yüzleri, Murat Yıldırım ve eşi Iman Elbani’ni

27 February 2024


GYO'lar yükselişte

GYO'lar yükselişte

Borsa İstanbul’da uzun yıllar stabil seyreden gayrimenkul yatırım ortaklığı (GYO) sayısında hızlı bi

26 February 2024


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum