Erzurum'da yeni kentsel dönüşüm alanları belirlendi

Erzurum'un iki mahallesinde kentsel dönüşüm çalışmaları yürütülecek.

09 April 2020
Erzurum'da yeni kentsel dönüşüm alanları belirlendi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde Türkiye'nin birçok şehrinde belediyeler tarafından yürütülen kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmalarıyla güvenli yaşam alanları kazandırılıyor. Dönüşüm çalışmaları, Erzurum'un birçok bölgesinde sürerken yeni bölgeler için de projeler yürütülüyor.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'in Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile video konferans yöntemiyle toplantı gerçekleştirdiği ve kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında görüşüldüğü açıklandı.
Erzurum için önem taşıyan toplantıda şehirdeki kentsel dönüşüm projelerinde gelinen son durumu video konferans yoluyla Bakan Murat Kurum'a ileten Başkan Sekmen; Dağ, Sanayi, Hilalkent ve Gölbaşı mahallelerindeki kentsel dönüşüm projeleri hakkında bilgiler verdi.

UZLAŞMA SAĞLANDI

Toplantı sonrasında Erzurum Kalesi etrafında yapılacak dönüşüm için görüşme, uzlaşma ve kamulaştırma çalışmalarının başlatıldığını açıklayan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Dağ Mahallesi'nde 8. etap olarak adlandırılan riskli alanda kamulaştırma ve arazi işlemleri tamamlanan parsellerde 500 konutluk projenin TOKİ iş birliğiyle yapılması konusunun masaya yatırıldığını aktardı. Ayrıca toplantıda Sanayi-Hilalkent mevkisinde 508, Gölbaşı bölgesinde dönüşüm amaçlı kullanılmak için üretilecek 784 konut için bazı parsellerin rezerv konut alanı ilan edilmesine karar verildi.

"YENİ KARARLAR ALDIK"

Erzurum'da kentsel dönüşüm adımlarını planlı bir biçimde atmaya devam edeceklerini aktaran Başkan Sekmen, "Koronavirüs salgınıyla mücadelemizi aksatmadan sürdürürken, yanı sıra yatırım projelerimizle de yakından ilgileniyoruz. Ankara'da sık sık bir araya geldiğimiz Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ile bu kez video konferans ortamında bir araya geldik ve kentsel dönüşüm projelerimizin son durumunu ele aldık. Yeni kararlar aldık, yeni planlamalar yaptık" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum