Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesinde Teslimler Mayıs’ta

18 Nisan 2016
PAYLAŞ
Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesinde Teslimler Mayıs’ta

Yüzde 90'ı tamamlanan Esenler Havalanı mahallesi Kentsel Dönüşüm projesinde teslimlerin Mayıs ayında yapılması planlanıyor...

Kentsel dönüşüm sürecinde ilk kazmanın vurulduğu yer Esenler Havaalanı Mahallesi'nde çalışmalarda sona gelindi. Bundan 3,5 yıl önce dönüşümün başladığı Esenler Havalimanı mahallesinde binalar 99 depreminden ağır hasar görmüş, sıvasız eski ve çökme tehlikesi altındaydı.

YÜZDE 90'I TAMAM

Bugün gelinen noktada ise semt sakinleri otoparkı, yeşil alanları, güvenliği bulunan lüks sitelerine dönmek için gün saymaya başladı. Mahallenin çehresini değiştiren kentsel dönüşüm konutlarıyla birlikte insanların daha güvende yaşayacakları yeni evlerinin yüzde 90’ı tamamlandı.

MAYIS'TA TESLİM

Esenler Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü ve Emlak Konut GYO ile ESKON İnşaat’ tarafından yaşama geçirilen Esenler Havaalanı Kentsel Dönüşüm Konutları mayıs ayında teslim edilecek.

760 MİLYON TL YATIRIMLA

Esenler Havaalanı mahallesinde 760 milyon TL yatırımla 56 bin metrekare alanda 2 bin 373 konut ve 55 işyeri hayata geçirildi. Bu konut ve işyerlerinden, bin 403 daire ve 32 işyeri hak sahiplerine dağıtılırken Emlak Konut GYO’ya ait 970 konutun ise satışına devam ediliyor.


"Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesinde Teslimler Mayıs’ta" haberine ait yorum yok

Yorum Yap