"İstanbul, Esenler" Konut Projeleri

İstanbul, Esenler

Efitaş İnşaat - Esenler Belediyesi

-

İLGİLİ HABERLER


Esenler Kentsel Dönüşüm ile Yenileniyor

İstanbul Esenler'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

26 Mayıs 2015


Esenler Kentsel Dönüşüm Projesi

İstanbul Esenler'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

15 Mayıs 2015


Esenler Oruçreis’te Kentsel Dönüşüm Çalışmaları

İstanbul Esenler'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

06 Ocak 2015


Esenler Emlak Konutları Teslimleri Yapıldı

Esenler Havaalanı Mahallesi kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçirilen Esenler Emlak Konutları projesinde anahtar teslimi yapıldı...

30 Mayıs 2016


Esenler Otogarın İsmi Değiştirildi

Büyük İstanbul Otogarı'nın ismi İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı olarak değiştirildi...

28 Temmuz 2016


Esenler Belediyesi'nden Satılık Arsa

Esenler Belediyesi 3 emsal konut alanında kalan 10 bin metrekarelik arsasını satışa çıkarıyor...

25 Ağustos 2016


İBB'den Esenler Atışalanı'na Yeni Yurt

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Esenler Atışalanı'nda yeni yurt projesini ihaleye çıkarıyor. İşte detayları...

10 Kasım 2016


İstanbul, Esenler Hakkında

İstanbul Avrupa yakasında yer alan Esenler ilçesi toplam 18 mahalleden oluşuyor. Toplam 5 bin 227 hektar yüzölçümüne sahip olan Esenler ilçesi kuzeyde Bayrampaşa, güneyde Güngören, güneydoğuda Zeytinbur ve batıda Bağcılar ilçesine komşu olarak konumlanıyor.

Önceleri Bakırköy'e bağlı olan Esenler, sonradan Güngören'e dahil edildi. 1993 yılında ilçe statüsüne kavuşan Esenler ilçesi çevresindeki ilçelerden farklı olarak sanayi bölgesinden daha .ok yerleşim merkezi olma özelliği taşıyor.

Son dönemlerde Esenler kentsel dönüşüm projeleri ile anılmaya başlandı. Şehir estetiğine uygun, depreme dayanaklı, güvenlikli ve daha yaşanabilir binalar yapmak amacıyla harekete geçen Esenler Belediyesi ilçenin bir çok noktasında kentsel dönüşüm projelerine start verdi.

Oruç Reis mahallesi kentsel dönüşüm projesi, Turgut Reis mahallesi kentsel dönüşüm projesi, Çifte Havuzlar kentsel dönüşüm projesi ve Havaalanı mahallesi kentsel dönüşüm projesi ilçedeki projelerin başında geliyor. İlçedeki eski yapı stoğunun yenilenmesi çalışmaları devam ederken, yeni konut projeleri de mevcut.

Yenikapı Atatürk Havalimanı metro hattının Esenler bağlantısı eskiden ilçeye hizmet verirken, günümüzde hat uzatılarak Yenikapı Bağcılar Kirazlı metro hattı olarak hizmet vermeye başladı. İlçeye halk otobüsleri ve İETT hatları ile ulaşım da mümkün.

Tren Tramvay Metro Metrobüs Otobüs Hastane Havalimanı