Esenler Oruçreis’te Kentsel Dönüşüm Çalışmaları

06 Ocak 2015
PAYLAŞ
Esenler Oruçreis’te Kentsel Dönüşüm Çalışmaları

İstanbul'un kentsel dönüşüm bölgelerinden Esenler'in Oruçreis mahallesinde kentsel dönüşüm kapsamında 6 günde 8 binanın yıkımı gerçekleştirildi.

Esenler Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Oruçreis Mahallesi Kentsel Dönüşüm Konutları'nın ilk etabının anahtar teslimlerinin ardından ikinci etap için yıkım çalışmalarına başladı.

İLK ETAPTA ANAHTAR TESLİMİ YAPILDI

Esenler'de kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ ve Esenler Belediyesi işbirliğinde inşa edilen Oruçreis Mahallesi Kentsel Dönüşüm Konutları'nın ilk etabının anahtar teslimlerinin ardından ikinci etap için yıkım çalışmalarına başlandı.

262 konutun inşa edildiği projenin ilk etabında 182 bağımsız birim, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin de katıldığı bir törenle 2014 yılının Ekim ayında noter huzurunda hak sahiplerine teslim edilmişti.

SIRA İKİNCİ ETAPTA

BU gelişmelerden sonra sıra ikinci etaba geldi. Esenler Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Oruçreis Mahallesi'nde gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında boşaltılan 182 konutun yıkımına başladı. 6 günde 8 binanın yıkımının gerçekleştirildiği Oruçreis Mahallesi'nde çalışmalar ivedilikle devam ediyor.

YENİ ANAHTARLAR

Oruçreis Mahallesi Kentsel Dönüşüm Konutları projesi, 5 bin 387 metrekare arsa alanında 43 bina ve 262 konutu kapsıyor. 1 oda 1 salon (57 metrekare) ve 2 oda 1 salon (92 metrekare) daire tiplerinin yer aldığı proje ile eski anahtarını getiren vatandaşlar yenisine kavuşacak.


"Esenler Oruçreis’te Kentsel Dönüşüm Çalışmaları" haberine ait yorum yok

Yorum Yap