Esenler’e 73 Yeni Proje İnşa Edilecek!

İstanbul Esenler'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

17 Ekim 2014
Esenler’e 73 Yeni Proje İnşa Edilecek!

Esenler Belediyesi, kentsel dönüşüm kapsamında 1 milyar liralık bütçe ile 5 yıl içerisinde 73 yeni projenin inşa edileceğini açıkladı.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Belediyesi'nin 2015 yılı bütçesini açıkladı. Göksu, Esenler'de 5 yılda 1 milyar liraya mal olacak 73 proje gerçekleşeceğini, kaynağın yüzde 95'ini Büyükşehir tarafından karşılanacağını söyledi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Belediyesi'nin 2105 yılı bütçesinin 276 milyon 837 bin lira olduğunu açıkladı. Göksu, "Bütçenin büyük bölümü yatırımlara ayrıldı" dedi.

Esenler Belediyesi 2015 - 2019 Stratejik Planı, Esenler Belediyesi Meclis Salonu'nda görüşüldü. Esenler Belediyesi’nin 2015 yılı bütçe tasarısı, yatırım harcamaları ve performans programının konuşulduğu Meclis, Esenler Belediye Meclisi Birinci Başkan Vekili Murat Gülkıran başkanlığında toplandı. Meclise; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri ve birim müdürleri katıldı.

STRATEJİDE 3 NOKTA ÖNEMLİ

Toplantıda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Stratejik Planı 3 temel üzerine kurduklarını belirterek "Stratejik Planımız kurumun, toplumun ve kentin gelişimini içerir" dedi. Bu 3 konunun önemine vurgu yapan Göksu, "Bilgi şehrinin altyapısının oluşturulması için kurumsal altyapıyı güçlendireceğiz. Bugün Esenler kendi toplumsal gelişimini ortaya koymuştur, sosyal çalışmalarımıza daha da nitelik kazandırarak devam edeceğiz. Kentsel gelişim konusunda da çalışmalarımız sürüyor. Esenler'de artık bir tane eksik kamu binası, kamu birimi yok. Kentsel dönüşüm çalışmalarımızla da insanların binalarını yenilemekle kalmıyoruz, tarihi sorunlarını da çözüyoruz" diye konuştu.

5 YILDA 73 BÜYÜK PROJE

Beş yılda kentsel gelişimi destekleyen 73 proje yapmayı hedeflediklerini söyleyen Göksu, "Bu 73 projelerin maliyeti yaklaşık 1 milyar liraya denk geliyor. Bu kaynağın yüzde 95'ini İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) karşılayacak" dedi. Göksu, Esenler Belediyesi'nin 276 milyon 837 bin lira olan 2105 yılı bütçesinin büyük bölümünün yatırımlara ayrıldığını belirterek, "Yatırımlara ayırdığımız pay, 81 milyon lira yani bütçenin yüzde 29'luk bir bölümü" diye konuştu.

''PARA YOKSA KAYNAK BULACAĞIZ''

"Bütçede olmayan ve bizim bütçeye ayırdığımız para 30 Mart'tan itibaren 35 milyon lira" diyen Göksu, "Para yoksa, kaynak yoksa kaynak bulacağız" şeklinde konuştu.

MECLİS ÜYELERİNE SORULDU

Göksu'nun konuşmasının ardından Meclis üyeleri, bütçe ile ilgili görüşlerini belirttiler ve sorularını sordular. Başkan Göksu da sorulara cevap verdi. Toplantının sonunda Esenler Belediyesi Bütçe Kararnamesi Meclis üyelerine sunuldu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.