Evim Kadıköy’de Hak Sahipleri Mahkeme Yolunda

İstanbul Kadıköy'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

11 Ocak 2016
Evim Kadıköy’de Hak Sahipleri Mahkeme Yolunda

Anka Yapı'nın kentsel dönüşüm projesi Evim Kadıköy'de yaklaşık 650 hak sahibi evlerine kavuşamayınca isyan etti. Projede bir gelişme olmadığını söyleyen mağdurlar haklarını aramak için mahkemeye başvuracaklar...

Fikirtepe'de 5 yıl önce kentsel dönüşüm projesine giren Anka Yapı'nın projeye başlamaması üzerine mağdur olan hak sahipleri Fikirtepe'deki satış ofisinin önünde eylem yaptı.

Yaklaşık 650 hak sahibinin bulunduğu Evim Kadıköy projesinde herhangi bir gelişme olmaması üzerine vatandaşlar isyan etti. Bazı hak sahipleri sözleşmelerini fesh ederken, bazı vatandaşlar fesih işlemi için gerekli parayı bile bulamadı.

Kira masraflarının da ödenmediğini iddia eden hak sahipleri adına açıklamada bulunan Erdal Mert, imzalanan sözleşmelerden ötürü yasal haklarını ararken önlerinde zor bir süreç olduğunu söyledi. Mert, "Fikirtepe'de kentsel dönüşüme giren firmalar, ekonomik gücü olmaksızın kalkıştığı kentsel dönüşüm atağında, hak sahiplerini yarı yolda bırakmış, tapularımız üzerinde koyduğu şerhlerle adeta mülk hakkımızı gasp etmeye kalkışmaktadır." dedi.

Bazı vatandaşların sözleşmelerini fesh ettiği ancak firmadan feshe karşı bir cevap gelmediğini söyleyen mağdur vatandaşların avukatı Songül Aybirdi Güler, davalar açılarak maddi, manevi tazminat istemli firma ile ilgili yargılama sürecini başlatacaklarını söyledi. Güler, sözleşme yapıldıktan sonra tapularına şerh konulduğu için vatandaşların başka bir firmayla da anlaşamadıklarını belirtti.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Avcılar'da Kat Yasağı Sona Eriyor!

Avcılar'da Kat Yasağı Sona Eriyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, Avcılar'da kentsel dönüşümü engelleyen 4 ka

06 Nisan 2017


Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm 1. ve 5. Etap Çekilişi 6 Nisan'da!

Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm 1. ve 5. Etap Çekilişi 6 Nisan'da!

Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm 1. ve 5. Etap kura çekilişi 6 Nisan Perşembe günü noter huzurunda gerçekl

05 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat