Eviniz Yaz Aylarına Hazır mı?

Kavurucu sıcakların bunaltıcı etkisini biraz olsun azaltmak için evinizi yaz aylarına hazır hale getirebilirsiniz. İşte yaz dekorasyonu için birkaç öneri...

16 Haziran 2014
Eviniz Yaz Aylarına Hazır mı?

Kavurucu sıcakların bunaltıcı etkisini biraz olsun azaltmak için evinizi yaz aylarına hazır hale getirebilirsiniz. İşte yaz dekorasyonu için birkaç öneri...

Yaz aylarının aşırı sıcak günlerinde kendinizde olduğu kadar yaşam alanlarınızda da yapacağınız değişimler, hem kış aylarının rehavetinden kurtulmanızı, hem de evinize farklı bir hava katmanızı sağlayacaktır. Yapılacak birkaç düzenleme ile evinizde oluşacak ferah ortam, psikolojik olarak sizi rahat ettirecek, yaz mevsimine uygun daha aydınlık ve daha havadar ortamlara sahip olmanızı kolaylaştıracaktır. Vereceğimiz önemli ipuçları, size bu süreçte yardımcı olmasını umuyoruz.

İşte evinizi yaz ayına göre düzenlemenizi sağlayacak birkaç öneri:

PARLAK RENKTE KOLTUK KILIFLARI KULLANIN

Mekanda ferah bir ortam yaratmak için koltuk veya kanepelerinizin üzerine beyaz veya beyaz tonuna yakın renkte kılıflar geçirin. Canlı renklerden ya da su temasını anımsatan renk skalalarından, örneğin turkuaz-beyaz çizgili kumaşlardan faydalanarak bu daha havadar bir ortam yaratabilirsiniz.

HAFİF KUMAŞLARI TERCİH EDİN

Evinizdeki tüm kumaşları aydınlık, ferah ve temiz bir görünüm kazandıracak şekilde değiştirin. Bir örnek verecek olursak; yastıklarınızı daha hafif bir kumaşla yenileyin. Bu hahif kumaşların içerisinden de özellikle keten türü kumaşı tercih etmenizi öneriyoruz. Peçete, masa örtüleri ve kilimler kolaylıkla değiştirilebilecek ve mevsim değişikliğini hissettirecek dekorasyon detaylarıdır. Son derece işlevsel olan ince bir cibinlik de yatak odanıza ferah bir atmosfer kazandıracaktır.

PERDE SEÇİMİNDE 'ŞEFFAF' OLUN

Perde tercihinizde şeffaf kumaş kulanmanız güneş ışıklarının daha kolay süzülerek içeri girmesini sağlar ve odanızda daha aydınlık bir görünüm yaratır.

DOĞAL OLMAYA ÇALIŞIN

Hasır veya bambu mobilyalar, bitki ve çiçek gibi yaz mevsimine uygun doğal aksesuarlar kullanmaya özen gösterin. Hem evin içindeki oksijen miktarı açısından hem de doğayı evinizin içinde de yaşayabilmeniz açısından yeşil bitkilerin veya doğal dekorasyonların kullanmanız önemli bir detay...

ÇİÇEK GİBİ EV İÇİN

Bahçenizden toplayacağınız herhangi bir bitki ya da çiçeği göze hoş görünen cam ya da seramik şişe ve vazolara yerleştirin. Vazoları da evin her köşesine dağılacak şekilde konumlandırın. Örneğin, ince uzun bir vazonun içine yerleştireceğiniz sırık ya da sarmaşık bitkisi evinizde oluşturmaya çalıştığınız yaz temasını pekiştirecektir.

Tugay TOPÇU / Yeniemlak.comHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Geberit’ten Tablet Görünümlü Kumanda Kapağı

Geberit’ten Tablet Görünümlü Kumanda Kapağı

Geberit, tablet görünümlü kumanda kapağı Sigma70 ile teknoloji ve konforu aynı anda sunuyor...

15 Temmuz 2016


Çilek’ten Çocuklara Karne Hediyesi

Çilek’ten Çocuklara Karne Hediyesi

Çilek, karne hediyesi olarak araba karyolaları yüzde 25 indirimle veriyor....

14 Haziran 2016


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat