Evinizin Odaları İçin Renk Önerileri

Evinizde yenilik yapmak istiyorsanız bu duvar boyası önerilerine göz atmanızda fayda var...

13 Ocak 2015
Evinizin Odaları İçin Renk Önerileri

Evinizde yenilik yapmak istiyorsanız bu duvar boyası önerilerine göz atmanızda fayda var...

Her odayı aynı renkte boyamak evinize sıkıcı bir görüntü verebilir. Renklerin aynı olması evinizi birbirine benzeyen odalarla boğucu bir yere dönüşebilir. Bunu sorunu yaşamamak için odalarınızın yapısına ve işlevine uygun renkler tercih etmelisiniz.

İşte odalarınız için en uygun renk önerileri :

ANTRE İÇİN BOYA ÖNERİSİ

antre-boya-onerisi

Evinize bir misafir geldiğinde onları karşıladığınız ilk mekân tabii ki antredir. Bu yüzden misafirlerinizi en sıcak şekilde karşılamak için antrenizde kullandığınız renklerin oldukça sıcak olmasına özen göstermelisiniz. Krem, fildişi, kum taşı ya da vanilya gibi beyazın sıcak tonları antreniz için oldukça uygun renkler.

SALON İÇİN BOYA ÖNERİSİ

salon-boya-önerisi

Antrenizde karşıladığınız misafirlerin en çok zaman geçireceği yerlerden biri salonunuz olduğu için, salon dekorasyonunuza oldukça önem vermeniz gerekiyor. Salonunuzda vermek istediğiniz havaya göre canlı ya da pastel renkleri tercih edebilirsiniz. Cesur renkleri kullanmanın en iyi yeri salondur. Mobilyalarınız ve aksesuarlarınız koyu tonlardaysa pastel tonlardan yardım alabilirsiniz.

MUTFAK İÇİN BOYA ÖNERİSİ

mutfak-boya-önerisi

Canlı, hareketli, enerji verici renklerle mutfağınızı buluşturmaktan çekinmeyin. Limon yeşil, gülpembe, açık somon gibi sıcak renklerini tercih etmeniz yerinde olacaktır. Tabii mutfak dolaplarınızın renginin de duvar renklerinizi seçerken önemli olduğunu unutmamanız gerekiyor.

BANYO İÇİN BOYA ÖNERİSİ

Banyo İçin Boya Önerisi

Banyolar genellikle küçük alanlar olduğu için daha geniş göstermek adına ferahlık verecek açık tonları tercih etmelisiniz. Buz beyazı, nil yeşili, açık mavi yada Ihlamur gibi renkler oldukça uygundur. Mavi ve yeşilin tonlarını tercih etmeniz suyu çağrıştırması açısından da doğru alternatifler olabilir.

YATAK ODASI BOYA ÖNERİSİ

yatak-odası-boya-önerisi

Yatak odanızda koyu ve canlı renkler kullanmanız güçlü bir vurgu yapmanızı sağlayacaktır. Kese kağıdı ve koyu kahve tonlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca açık mavi ve pembe gibi renkler de huzurlu bir uyku sağlayacaktır.

ÇOCUK ODASI BOYA ÖNERİSİ

çocuk-odası-boya-önerisi

Çocuk odalarınızı yaratıcılığı artıran turuncu, yeşil gibi renklere boyayabilirsiniz. Ayrıca duvarları renkli desenlerle buluşturabilirsiniz. Eğer çocuğunuz uyumakta zorluk çekiyor ya da hiperaktifse açık mavi tonları da uygun olacaktır.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Geberit’ten Tablet Görünümlü Kumanda Kapağı

Geberit’ten Tablet Görünümlü Kumanda Kapağı

Geberit, tablet görünümlü kumanda kapağı Sigma70 ile teknoloji ve konforu aynı anda sunuyor...

15 Temmuz 2016


Çilek’ten Çocuklara Karne Hediyesi

Çilek’ten Çocuklara Karne Hediyesi

Çilek, karne hediyesi olarak araba karyolaları yüzde 25 indirimle veriyor....

14 Haziran 2016


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.