EYG Gayrimenkul’den İnşaat Sektörüne Yeni Satış Stratejisi

Sinpaş GYO şirketine 25 yılını veren Ömer Faruk Çelik, kendi kurduğu şirketi EYG Gayrimenkul ile birlikte inşaat sektörüne yeni bir satış sistemi sunuyor.

25 Temmuz 2014
EYG Gayrimenkul’den İnşaat Sektörüne Yeni Satış Stratejisi

Sinpaş GYO şirketine 25 yılını veren Ömer Faruk Çelik, kendi kurduğu şirketi EYG Gayrimenkul ile birlikte inşaat sektörüne yeni bir satış sistemi sunuyor.

Sinpaş Holding’teki 25 yıllık görevinden sonra aile şirketinden ayrılarak 2014 yılı başında kendi şirketi EYG Gayrimenkul Geliştirme’yi kuran Ömer Faruk Çelik, ‘İnşaat sektöründe ezber bozuluyor’ diyerek yeni bir satış sistemi geliştirdi.

Özellikle İstanbul’daki inşaat sektöründe arz-talep dengesinin bozulduğu söyleyen Çelik, “Eskiden projeye başlamadan tüm evler satılırdı ama artık böyle bir talep yok. İstanbul’da yılda ortalama 24 bin arz fazlası oluşuyor. İstanbul’da yaklaşık 200 konut projesi bulurken bunların yüzde 10’luk kısmı şirketlerin elinde kalıyor. Biz bu piyasanın yüzde 20’sine talibiz. Yılda 2 bin daire alıp satmayı planlıyoruz. EYG Grup, bünyesinde faaliyet gösteren Kentsel Hizmetler’in yeni markası ‘Kent’Sell’ ile bu sistemi işleteceğiz” dedi. Sektörde dinamiklerin değiştiğine dikkat çeken Çelik, “Konut satış verilerine bakınca, 2013’te 810 bin ruhsat alınmış, satılan konut satısı 530 bin olmuş, yüzde 34 fazla üretim var” dedi.

BAŞLANGIÇ NOKTASI: MASLAK

Bitmiş ev satışında uzmanlaşmak istediklerini belirten Çelik, ilk olarak Maslak’ta konumlanan Mashattan projesinden 81 daire aldıklarını söyledi. Taş Yapı’dan aldıkları evleri yüzde 30 indirim ve 48 ay 0 faiz avantajı ile satacaklarını söyleyen Çelik, “Lansman dönemi ev alan müşteri prim yapıyor. Biz de uygun ödeme ile yatırımcıya değil, nihai tüketiciye yöneliyoruz. Dekorasyon şirketimizle bu evleri yeniliyor ve müşterilere problemsiz oturuma hazır ev imkanı sunuyoruz” dedi. Mashattan’da dairelerin metrekare fiyatının 5 bin 300 dolar seviyesinde olduğunu belirten Çelik, yeni oluşumla bunu 4 bin dolara çektiklerini kaydetti. Çelik, toplu konut aldıkları projelerin site yönetimlerini de üstelenmek istediklerini dile getirdi .

YATIRIM FONU TEMMUZ AYINDA HAZIR OLACAK

Çelik’in bir diğer projesi de gayrimenkul yatırım fonu. Bu amaçla SPK’ya başvurduklarını ve fonun 1 Temmuz itibariyle yürürlüğe gireceğini belirten Çelik, “Yatırım için toplu konut alanlar bunun idaresinde zorluk çekiyor. Yatırımcıya biz bu işi zaten profesyonel olarak yapıyoruz. 'Gelin bu fona katılın ve kazancınızı sağlayın' diyeceğiz” şeklinde konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Türk İnşaat firmaları Dubai'deki fuara katılacak

Türk İnşaat firmaları Dubai'deki fuara katılacak

Dubai'de düzenlenecek Cityscape Global 2017 Fuarı'na 13 Türk inşaat firması katılacak.

10 Eylül 2017


Karmod İzlanda'nın farklı yerlerine yaşam konteyneri gönderiyor

Karmod İzlanda'nın farklı yerlerine yaşam konteyneri gönderiyor

Karmod'un üretimini yaptığı yeni nesil yaşam konteynerlerinin İzlanda’nın başkenti Reykjavik’te kull

07 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat