Eyüp Pierre Loti Miniatürk Teleferik Hattı'na İBB'den Onay Çıktı

23 Temmuz 2016
PAYLAŞ
Eyüp Pierre Loti Miniatürk Teleferik Hattı'na İBB'den Onay Çıktı
Eyüp Pierre Loti Miniatürk Teleferik Hattı imar planı İBB Meclisi tarafından onaylandı. Hattın bu yıl ihaleye çıkması bekleniyor...

Eyüp ile Miniatürk arasında hayata geçirilecek olan teleferik hattı başlıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısında Eyüp Pierre Loti Miniatürk Teleferik Hattı'nın 1/5000'lik imar planlarını oy çokluğuyla onayladı.

İhale süreci devam eden Eyüp teleferik hattı 2 kilometre uzunluğa sahip. Hız ve taşıma kapasitesi yeterli gelmeyen Eyüp Pierre Loti teleferik hattı kaldırılarak yerine yeni hat inşa edilecek.

3 istasyondan oluşan hat Eyüp'te Haliç vapur iskelesi yanından başlayarak ikinci durağı Pierre Loti tepesinden geçecek, Haliç üzerinden 3. durağı olan Miniatürk'e ulaşacak.

Saatte çift yönlü 3 bin yolcu taşınması planlanan Eyüp Pierre Loti Miniatürk Teleferik Hattı'nın bu yıl ihaleye çıkması planlanıyor.

Eminönü-Alibeyköy tramvay hattı ile entegre olacak olan hattın ihale sürecinden sonra 14 ayda tamamlanarak hizmete açılması hedefleniyor.

"Eyüp Pierre Loti Miniatürk Teleferik Hattı'na İBB'den Onay Çıktı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap