Eyüpsultan’a bağlı iki mahallede kentsel dönüşüm başlıyor

Eyüpsultan Belediyesi ve KİPTAŞ’ın işbirliğiyle hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesi, Yeşilpınar ve Akşemsettin mahallelerini içine alacak. Proje kapsamında inşa edilecek olan yapılarda yatay mimari kullanılacak.

18 July 2018
Eyüpsultan’a bağlı iki mahallede kentsel dönüşüm başlıyor İstanbul’da Eyüpsultan’a bağlı iki mahalle daha kentsel dönüşüm kapsamına alındı. İlçede yer alan ve riski bölge olarak kabul edilen Yeşilpınar ve Akşemsettin mahallelerinin dönüşümüne, kısa bir süre içerisinde başlanacak.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada, riskli olarak değerlendirilen, Yeşilpınar’daki Pınar Camii alanı ile Akşemsettin Bulvarı’ndaki Öğretmen Blokları arasındaki kısımların, kentsel dönüşüm projesi kapsamına dahil edildiğini ifade eden Eyüpsultan Belediyesi Başkanı Remzi Aydın, çalışmaların hızlı bir şekilde başlayacağını ve proje kapsamında yer alan konutların yapay mimariyle inşa edileceğini söyledi.Başkan Aydın, bölgenin çehresini değiştirecek olan projenin KİPTAŞ tarafından hayata geçirileceğini ve KİPTAŞ’ın gerekli planlama çalışmalarını tamamladığını ifade etti. Yatay mimari esasına göre inşa edilecek olan proje kapsamında, konutların yanı sıra sosyal donatı alanları, peysajlı yeşil alanlar, otoparklar ve ticari ünitelerin yer alacağını belirten Aydın, bölgenin çok yakın bir dönemde, mükemmel bir yaşam alanı haline geleceğini söyledi. KİPTAŞ tarafından sunulan projeyi çok beğendiğini belirten Aydın, bölgede yaşayan vatandaşların da bu projeyi beğeneceğini umduğunu sözlerine ekledi.

Akşemsettin ve Yeşilpınar mahallelerinin ardından, Eyüpsultan’a bağlı Karadolap ve İslambey mahalleleri için de kentsel dönüşüm çalışmalarına başladıklarını duyuran Aydın, bu çerçevede yaptıkları çeşitli görüşmelerin devam ettiğini söyledi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum