Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Sürecinde Son Durum

04 Aralık 2014
PAYLAŞ
Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Sürecinde Son Durum

İstanbul İl Müdürlüğü, Fikirtepe kentsel dönüşüm sürecinin son durum değerlendirmesi için bir araya geldi.

İstanbul İl Müdürlüğü bir araya gelerek Fikirtepe kentsel dönüşüm sürecinde gelinen son noktayı değerlendirdi. Toplantıya Müşteşar Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Müsteşar Yardımcı Mücahit Demirtaş ve Altyapı Kentsel Dönüşüm Genel Müdür Yardımcısı Tahsin Bademin katıldı. Toplantıda Fikirtepe’de iş yapan müteahhit firmalarında yer aldı.

Fikirtepede gelinen son durum ve karşılaşılan sorunlar hakkında Müdür Yardımcısı Hande Yalçıntaş, ruhsat verme ve proje inceleme konusunda da İmar Planlama Şube Müdürü Günay Çoban sunum yaptı.

57 ADANIN 12'SİNDE YÜZDE 100 ANLAŞMA

Yapılan sunumda özetle; Fikirtepe'de 57 adadan 12 sinde yüzde 100 anlaşma sağlandığı, 4 adet adaya yapı ruhsatı verildiği, 8 adet ada projelerinin İBB de avan proje onayında olduğu, 32 adada 2/3 oranda anlaşma yapıldığı, 21 alanda anlaşmaların yüzde 90'ı geçtiği, 14 adaya kamulaştırma tebligatı gönderildiği, 8 adada uzlaşma toplantısı yapıldığı , 1 adada acele kamulaştırma evraklarının mahkemeye intikal ettiği ve 3 adada da acele kamulaştırma için kıymet takdiri başladığı anlatıldı.

HT Emlak'ta yer alan habere göre; vatandaşın haklarının korunması adına ne gerekiyorsa yapacaklarını belirten Mustafa Öztürk, müteahhit firmalara durumlarının araştırılacağını ve işlerini titizlikle takip etmelerini söyledi.


"Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Sürecinde Son Durum" haberine ait yorum yok

Yorum Yap