Fuzul Grup Kartal’da Kentsel Dönüşüme Giriyor

06 Kasım 2015
PAYLAŞ
Fuzul Grup Kartal’da Kentsel Dönüşüme Giriyor

Geçtiğimiz Eylül ayında satışa çıkan Vadiyaka projesinde yüzde 45 oranında satış yakalayan Fuzul Grup, yeni projelere hız verdi. Kartal'da kentsel dönüşüme girmeye hazırlanan Fuzul Grup yine Başakşehir'de kendi arazileri üzerinde de bin konutluk yeni bir projeye start vermeyi planlanıyor...

Fuzul Grup Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal ile CNR Emlak 2015 Fuarı'nda bir araya geldik. Fuara, geçtimiz Eylül ayında satışına başladığı  Vadiyaka ile katılan Fuzul Grup, yeni projelerini de yeniemlak.com'a açıkladı.

YABANCI İMZA İÇİN SEÇİMİ BEKLİYORDU, SEÇİM BİTTİ İMZALAR ATILDI
Fuarda yabancı yatırımcıları beklediklerini söyleyen Eyüp Akbal, " Fuarın birinci ve ikinci gün yatırımcılar ve firma sahipleri gelir, son iki gün de halka dönük katılımcılar gelir. Biz yatırımcıları bekliyoruz. Fuarın seçimin hemen arkasından olması biraz fuarı olumsuz . Biraz geç bir tarih olsaydı daha iyi sonuç elde ederdik. Çünkü ortam buna müsait, bahar havası var. Özellikle Körfez ülkelerinden müşteri bekliyoruz. Birçok bağlantımız yaptık ama imza aşaması seçimlere endeksliydi. Seçim akşamı telefonlar gelmeye başladı. artık bizi kimse durduramaz" diye konuştu.

VADİYAKA'NIN YÜZDE 45'İ SATILDI
Vadiyaka projesinde yüzde 45 oranında satışların tamamlandığına dikkat çeken Akbal, "361 konutluk Vadiyaka projemizin yüzde 45'ini sattık. Bunun yüzde 13'ünü yabancı oluşturuyor. 20-25 daireyi tanesini de yabancıya sattık"dedi.

KARTAL VE BAŞAKŞEHİR'DE 2 YENİ PROJE
2016'da 2 yeni projelerinin olacağını belirten Akbal, "2016'da yeni projelerimiz olacak Kartal'da kentsel dönüşüm projemiz olacak. Yine Başakşehir'de bir promiz olacak. Başakşehir mega projelerin olduğu bir lokasyon. Yüzde 38 yatırımcısına kazandıran bir bölge. Burada bin konut yapabileceğimiz arsa stoğumuz var. 2016 yılında burada da bir proje yapacağız" ifadesinde bulundu.

YENİ TABLO KARŞISINDA BANKALAR DA FAİZ ORANLARINI REVİZE ETMEK ZORUNDA
1 Kasım sonrası tablonun bize yatırımların durmayacağını ve hızla devam edeceğini gösterdi diyen Akbal, "Bu tablo karşısında bankalar da faiz oranları revize etmek zorunda. Şu an rakamlar yüksek. Eğer faiz oranları birin altına düşerse bizi kimse tutamaz" dedi.

7 Haziran 1 Kasım arası siyasi belirsizlikten dolayı düşen satışların hızla telafi edileceğine dikkat çeken Akbal, "Satışlar siyasi belirsizlikten dolayı yüzde 20 kadar düştü ama bunun telafisi hızlı olacak. 1 Kasım sonrası ortaya çıkan tablo bize yatırımların durmayacağını ve hızla deva edeceğini gösteriyor" şeklinde sözlerini tamamladı.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


"Fuzul Grup Kartal’da Kentsel Dönüşüme Giriyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap