Gayrettepe 3. Havalimanı Metrosu İçin YPK Onayı Bekleniyor

12 Eylül 2016
PAYLAŞ
Gayrettepe 3. Havalimanı Metrosu İçin YPK Onayı Bekleniyor
Gayrettepe 3. Havalimanı metrosu için YPK onayı bekleniyor. YPK'dan onay gelirse metro hattı için ihale işlerine başlanacak...

Yapım çalışmaları devam eden 3. Havalimanı'na ulaşımı sağlayacak olan Gayrettepe 3. Havalimanı metro hattı için Yüksek Planlama Kurulu (YPK) kararı bekleniyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ilk etabı 2018 yılının Şubat ayında açılması planlanan 3. Havalimanı'na yetiştirilmesi amacıyla 2016 yılı yatırım programına alınmasına yönelik YPK kararı için Kalkınma Bakanlığı'na başvurduklarını açıkladı.

Bakan Arslan, 34 kilometre uzunluğunda Gayrettepe 3. Havalimanı ile 31 kilometre uzunluğunda Halkalı 3. Havalimanı olmak üzere toplam 65 kilometre olarak planlanan raylı sistem hattının, birinci aşaması olarak belirlenen Gayrettepe 3. Havalimanı kesimine ilişkin projenin, ÇED Belgesi ve fizibilite etüdü işlerinin tamamlandığını söyledi.

Arslan, YPK kararı alındığı takdirde yaklaşık 4 milyar 816 milyon 744 bin 896 lira yatırım bedelli Gayrettepe 3. Havalimanı metro projesinin inşaat, elektro mekanik ve araç alımına ilişkin ihale işlerine başlanacağını açıkladı.

"Gayrettepe 3. Havalimanı Metrosu İçin YPK Onayı Bekleniyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap