Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi'nde dönüşüm tamamlandı

İstanbul'da kentsel dönüşümün yoğun uygulandığı Gaziosmanpaşa'da bir proje daha bitirildi.

26 December 2020
Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi'nde dönüşüm tamamlandı Megakent İstanbul'da olası depreme karşı hazırlık çalışmaları sürüyor. Kentsel dönüşümle riskli yapılar güvenli yapılara dönüştürülüyor. İstanbul'da kentsel dönüşüm çalışmalarının ilk uygulanmaya başlandığı bölgelerden olan Gaziosmanpaşa'da bir dönüşüm projesi daha tamamlandı.

Sabah'ta yer alan habere göre, Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi'nde hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesi kapsamında 796 konut inşa edildi.

HAK SAHİPLERİ BELİRLENECEK

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Sarıgöl'de 12B olarak tanımlanan bölgedeki konutların tamamlandığını belirterek, "30 Aralık Çarşamba günü saat 11.00'da Belediye Kültür Merkezi'nde kuraların çekileceğini duyurmuş olalım. Bu da Sarıgöl Konutları için müjdemiz olsun. Kentsel dönüşüm Türkiye'de ilk start aldığında Sayın Cumhurbaşkanımızın da ilk temelini attığı projeydi. Biz de çok heyecan duyuyoruz. Şimdiden hayırlı olsun" diye konuştu.

BAĞLARBAŞI'NDA TESLİMLER GELECEK YIL

Gaziosmanpaşa'da devam eden kentsel dönüşüm projeleri hakkında da bilgilendirmede bulunan Başkan Usta, Bağlarbaşı Mahallesi'ndeki projesinde çalışmaların sürdüğünü belirterek, "Bağlarbaşı 7B projesi, biraz meşakkatli başladı. Sonra TOKİ ile proje değişikliğine gitmek suretiyle sadece hak sahipleri sayısı kadar konut yapıyoruz. Aslında onların lehine bir süreç şu anda devam ediyor. Çünkü finalde çok katlı olacaktı. Sağ olsun Cumhurbaşkanı'mızın ve Çevre Şehircilik Bakanı'mızın bize desteğiyle sadece orada hak sahipleri sayısı kadar konuta indirgemek suretiyle güzel bir proje meydana geldi. Çok hızlı gidiyor. İnşallah önümüzdeki yıl hem dairelerin bitmiş olmasını hem de kuraların çekilerek sizlere teslim edilmesini ümit ediyoruz" şeklinde konuştu.

Yıldıztabya Mahallesi'ndeki dönüşüm projesinden de bilgiler veren Usta, "Pandemi sürecine rağmen hız kesmeden bu çalışmaya devam ettirdik. Rekor denecek bir zamanda, çok kısa süre sonra bu çalışmayı bitmiş ve kuraları çekilmiş olarak sizlere teslim etmeyi ümit ediyoruz. Burada sadece 245 vatandaşımıza konut verebileceğiz. Ama bu projenin 2. ve 3. etapları da var. İnşallah 2021 yılında da 2. etabın ihalesini yapmak suretiyle geriye kalan vatandaşlarımızı da en kısa zamanda hak sahibi yapmayı ümit ediyoruz" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum