Gaziosmanpaşa'ya 3 Yeni Metro Hattı

09 Mayıs 2016
PAYLAŞ
Gaziosmanpaşa'ya 3 Yeni Metro Hattı
2017 yılında hizmete girmesi planlanan Mecidiyeköy Gaziosmanpaşa Mahmutbey metro hattının yanı sıra Gaziosmanpaşa'dan geçecek 2 yeni metro hattı daha geliyor...

Kentsel dönüşümün en yoğun yaşandığı ilçelerden Gaziosmanpaşa'ya 3 metro hattı geliyor. 2017 yılında hizmete girmesi planlanan Mecidiyeköy-Gaziosmanpaşa - Mahmutbey metro hattının yanı sıra 2019 yılı sonrasın da 2 yeni metro hattı da ilçeye hizmet verecek.

VEZNECİLER SULTANGAZİ METRO HATTI 2019'DA TAMAM
ÇED süreci başlayan Vezneciler Sultangazi metro hattının Gaziosmanpaşa ilçesi sınırları içerisinde 4 durağı bulunuyor. 2019 yılında tamamlanması hedeflenen Vezneciler Sultangazi metro hattı 2 milyar 200 milyon TL proje bedeline sahip.

17,32 kilometre uzunluğa sahip olan Vezneciler Sultangazi metro hattı güzergahı Fatih Vezneciler'den başlayıp Edirnekapı’dan geçerek Eyüp ve Rami’ye uğrayacak oradan Gaziosmanpaşa Meydan’a ulaşacak. Hat daha sonra Küçükköy ve Yeni Mahalle durakları üzerinden Mescid-i Selam bölgesinde sona erecek.

YENİ HAT GELİYOR
Kazlıçeşme Gaziosmanpaşa Kadıköy metro hattı da 2019 yılında hizmete girmesi planlanan hatlar arasında yer alıyor. Kazlıçeşme Kadıköy metro hattının Kazlıçeşme'den başlayıp Cevizlibağ, Bayrampaşa ve Gaziosmanpaşa'dan geçerek Kağıthane'ye ulaşması oradan ise 4.Levent, Bebek, Boğaziçi, Vaniköy'den Ümraniye Santral'e ulaşması planlanıyor. Hat Göztepe'den geçerek Söğütlüçeşme Kadıköy'de sona eriyor.

"Gaziosmanpaşa'ya 3 Yeni Metro Hattı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap