Gebze Orhangazi İzmir Otoyolu Projesinde ÇED Krizi

İstanbul Gebze'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

29 Aralık 2015
Gebze Orhangazi İzmir Otoyolu Projesinde ÇED Krizi

Gebze Orhangazi İzmir Otoyolu Projesi ve İzmit Körfez Geçiş Köprüsü projesinde ÇED krizi yaşanıyor...

Yapım çalışmaları tüm hızıyla devam eden Gebze Orhangazi İzmir Otoyolu projesi ve İzmit Körfez Geçiş Köprüsü projesinde ÇED krizi yaşanıyor. Bursa'da faaliyet gösteren Çevre ve Ekoloji Hareketi avukatlarından (ÇEHAV) Erol Çiçek 2014 yılında projenin ÇED sürecinin başlatılması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na başvurmuş ancak Bakanlık "Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu ve İzmit Körfez Geçişi Projesi’nin ÇED sürecinden muaf olduğu" gerekçesiyle bu istemi reddetmişti.

Bu karar üzerine Çiçek, konuyu yargıya taşıdı. Ankara 12. İdare Mahkemesi Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu ve İzmit Körfez Geçişi Projesi için ÇED sürecinin başlatılmasına 2 Ekim'de oybirliğiyle karar verdi. Taraflar kararı, tebliğinden itibaren 30 gün içerisinde Danıştay’a temyize götürebilecek.

Mahmekem kararın tebliğ edilmesinin ardından ÇEHAV avukatlarından Erol Çiçek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvurdu. Mahkeme kararının uygulanmasını isteyen Çiçek, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu ve İzmit Körfez Geçişi Projesi’nin inşaat faaliyetlerinin durdurulmasını ve 30 gün içinde ÇED sürecinin başlatılmasını talep etti.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İBB Başkanı Uysal, Eminönü-Alibeyköy projesinde tarih verdi

İBB Başkanı Uysal, Eminönü-Alibeyköy projesinde tarih verdi

İBB Başkanı Mevlüt Uysal yapım çalışmaları başlayan Eminönü ile Alibeyköy arasındaki tramvay projesi

11 Kasım 2017


Gayrettepe - 3. Havalimanı çalışmaları sürüyor

Gayrettepe - 3. Havalimanı çalışmaları sürüyor

Gayrettepe ve 3. Havalimanı arasında yapılacak yeni metro hattı ile ilgili Eyüp Belediye Başkanı Rem

10 Kasım 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.