Giresun Dereli'de inşa edilen afet konutlarında sona yaklaşıldı

Sel felaketinin yaşandığı bölgede kısa sürede güvenli konutlar hayata geçiriliyor.

11 March 2021
Giresun Dereli'de inşa edilen afet konutlarında sona yaklaşıldı Geçtiğimiz Ağustos ayında Giresun şehrinde yaşanan sel felaketinden en fazla etkilenen bölge olan Dereli'de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından afet konutları hayata geçiriliyor. Bölgede planlanan projede konut ve iş yerleri inşa edilirken çalışmalarda sona yaklaşıldı. İlçede çalışmalar TOKİ aracılığıyla yürütülüyor.

AA'nın aktardığı habere göre, Dereli Belediye Başkanı Kazım Zeki Şenlikoğlu, çalışmalar hakkında son bilgileri aktardı. Sel felaketinden sonra devletin tüm imkanlarının kente aktarıldığını belirten Şenlikoğlu, sürdürülen çalışmalarla yaraların hızlı bir şekilde sarıldığını ifade etti.

2 AY İÇİNDE BİTİRİLİYOR

Afetzedeler için oluşturulacak 142 adet konutun inşasına Ekim 2020 döneminde başlandığını hatırlatan Dereli Belediye Başkanı Kazım Zeki Şenlikoğlu, "Sütlüce mahallemizde planlanan konutların kaba inşaatı tamamlandı. Şu anda ince işçiliklerinin çalışmaları sürüyor. İki ay içerisinde de tamamen bitirilecek ve hak sahiplerine teslim edilir hale gelecek" diye konuştu.

Kent merkezinde planlanan konut ve iş yerlerinde de çalışmaların sürdüğünü kaydeden Başkan Şenlikoğlu, "Buradaki proje de tüm hızıyla devam ediyor. İnşallah mayıs ayı gibi tamamlanacak. Ben ilçemize sağlanan tüm desteklerden dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bakanlarımıza, bölge milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

ALT YAPI ÇALIŞMALARI DA SÜRDÜRÜLÜYOR

Dereli'de benzer felaketlerin yaşanmaması adına hem alt yapı sisteminde hem de üst yapı bölgesinde de çalışmalar yürütülüyor. Aynı zamanda buralarda yaşanan hasarların giderilmesi adına da çalışma yürütülüyor.

Çalışmalar ile Dereli'nin modern bir yapıya kavuşacağından bahseden Dereli Belediye Başkanı Kazım Zeki Şenlikoğlu, "Devletimizin sağladığı desteklerle Dereli yeniden ayağa kalkıyor. Daha modern ve yaşanır bir kent oluşturuluyor. Haziran ya da temmuz ayından sonra ilçede hayat tamamen normale dönecektir" diye konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum