Giresun Görele’de 100 Milyonluk Kentsel Dönüşüm

Giresun Görele'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

29 Mart 2016
Giresun Görele’de 100 Milyonluk Kentsel Dönüşüm

Giresun Görele Belediyesi, ilçede 2 hektarlık alanda 100 milyon TL'lik kentsel dönüşüm projesine başlıyor...

Bu yılın sonuna kadar düğün salonu, mezbahane, yeni otogar ve hayvan barınağını için ihale açacak olan Görele Belediyesi, 14 köyü kapsayacak şekilde yapılacak olan Gelevera Deresinden içme suyu getirme hattı proje çalışmalarına da start verdi.

İlçede Esenyurt Belediyesi tarafından yapımına başlanan ‘Salih Sinirlioğlu Prestij Cadde Projesi’ ile ‘Meydan Projesi’nin en geç Mayıs ayının sonuna kadar hizmete girmesi hedefleniyor.

Tüm bu projelerin yanı sıra ilçede 2 hektarlık alanda kentsel dönüşüm projesi planlanıyor. Bakanlar Kurulu tarafından kabul edilen projenin maliyeti yaklaşık 100 milyon TL olarak belirlendi.

KİPTAŞ ile sözleşmesi imzalanan projede çalışmaların yakın zamanda başlaması hedefleniyor. Projenin en geç 3 yıl içerisinde tamamlanması öngörülüyor.

Görele'de toplam 7 dereninde ıslah edilmesi için çalışmalar start aldı. 4 milyon 168 bin liraya mal olacak çalışma, 1 yıl sürecek.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.