Giresun'da riskli binaların yıkımı sürüyor

Sel felaketinin yaşandığı Giresun'da risk oluşturan binalara dair çalışmalar başladı.

27 August 2020
Giresun'da riskli binaların yıkımı sürüyor Giresun'un Dereli ilçesinde sel felaketinin ardından bir yandan riskli yapılara yönelik çalışmalar yürütülürken diğer yandan selin sürüklediği hafriyatın kaldırılması için de çalışma yürütülüyor. Selin etkisiyle ilçe merkezine gelen taş, kum, toprak ve kaya parçaları iş makineleriyle temizleniyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Giresun'da riskli yapılara yönelik yürütülen çalışmaları yakından takip ediyor. Riskli yapıların yıkımının sürdüğünü ve iki günde 5 riskli yapının yıkıldığını belirten Bakan Kurum, "Şimdi de öğretmenevi ve lojmanlarımızın bulunduğu alanda yıkımları gerçekleştiriyoruz" diye konuştu.

Selden olumsuz etkilenen bölgelerde taşınmaların başladığını aktaran Bakan Kurum, "Dere güzergahı üzerindeki yapılardan bugün vatandaşlarımız taşınma sürecini başlattılar, taşınmaların bitmesine müteakip de oradaki yıkımları gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu.

KALICI KONUT ÇALIŞMALARI BAŞLADI

AA'nın aktardığı habere göre, Giresun'da kalıcı konut çalışmalarının başladığını müjdeleyen Bakan Kurum, "200 kalıcı konut Dereli'de, 150 kalıcı konut Doğankent'te Toplu Konut İdaresi Başkanlığımız çalışmalarını başlattılar. İnşallah önümüzdeki ay ihalesini yapacak konuma gelmek istiyoruz. Çok kısa zamanda da yapıp vatandaşlarımızı sağlam konutlara yerleştireceğiz. Belediyelerimizin içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon gibi alt yapı ihtiyaçları var. Bu ihtiyaçların giderilmesine yönelikte İller Bankası Genel Müdürlüğümüz tespitlerini yaptılar. Bir yandan da artık kalıcı imalatların yapımına başladık" şeklinde konuştu.

Vatandaşların yaralarını sarma adına inşaat sürecini hızlı bir şekilde sürdürmek istediklerinden bahseden Bakan Kurum, "Vatandaşımızla beraberiz. Bu çok önemli. Bir selde, bir heyelanda devletimiz burada. Bakanlarımız burada, Cumhurbaşkanımızın talimatı ile burada iş yapıyorlar, bizim yanımızdalar. Biz bunları tüm esnafımızdan, tüm vatandaşımızdan duyuyoruz. Öyle de motive oluyoruz, açıkçası. Bizde elimizden geleni tüm bakanlıklar olarak yapmaya gayret gösteriyoruz. En kısa zamanda inşallah milletimizin vatandaşımızın yaralarını saracağız. Bir daha da böyle olay yaşanmaması adına da atılması gereken adımları kararlı bir şekilde atıyoruz" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum