Giresun'daki sel konutlarında teslimler başlıyor

Giresun Dereli'de sel felaketinden sonra önemli bir kentsel dönüşüm projesi uygulandı.

23 August 2021
Giresun'daki sel konutlarında teslimler başlıyor Giresun'da geçen yıl meydana gelen sel felaketinden sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kentsel dönüşüm projeleri uygulanmaya başlanmıştı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Giresun'un Dereli ve Doğankent ilçelerinde inşa edilen 227 konut ve 152 dükkanı bu yılın Eylül ayında, kalan konutları ve köy evlerini de bu senenin sonuna kadar teslim edileceğini açıkladı.

AA'nın aktardığı habere göre, geçen yılın 22 Ağustos gününde Giresun'da büyük bir sel felaketi meydana geldiğini anımsatan Kurum, bu sene de Rize, Artvin, Düzce, Kastamonu, Sinop ve Bartın'da sel felaketlerini yaşadığını ifade etti.

Yaşanan bu afetlerde can kayıplarının yaşandığını yaralıların olduğunu, vatandaşların evlerini, dükkanlarını kaybettiklerini belirten Bakan Kurum, "Devletimiz her zaman olduğu gibi o gün de Giresun'da tüm kurumlarıyla milletinin yanında oldu. Bakanlıklarımızla, AFAD'la, Kızılay'la, emniyet güçlerimiz, sağlık ekiplerimizle sel felaketinin yaşandığı ilk andan itibaren Giresun'daydık. Vatandaşlarımızın acılarını paylaştık. Çok kısa bir süre içerisinde arama kurtarma ve hasar tespit çalışmalarımızı tamamladık" diye konuştu.

DERELİ BAŞTAN AŞAĞI YENİLENDİ

Giresun'un Dereli ilçesinde uygulanan çalışmalar ile yeni bir ilçe merkezi kurulduğuna dikkat çeken Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Afet konutlarımızla, kentsel dönüşüm konutlarımızla vatandaşlarımıza daha güvenli yaşam alanları sunuyoruz. Yeni Dereli Projemizle konutlar, dükkanlar, kamu binaları ve yeşil alanlarımızla ilçe merkezini baştan sona yeniliyoruz. Giresun'da şehrin mimarisine uygun, yatay mimari esaslı, mahalle kültürünü, komşuluk hukukunu en güzel haliyle yaşatacak şekilde konutlarımızı yapıyoruz. Köy evlerimizi, alt katta ahırı, üst katta konut alanı olmak üzere iki katlı olacak şekilde inşa ediyoruz. Çalışmalarımıza tek bir gün bile ara vermedik. Giresun'da şehir merkezinde ve köylerinde yapacağımıza söz verdiğimiz 619 konutumuzun 142'sini teslim ettik. Dereli'de ve Doğankent'te yaptığımız 227 konut ve 152 dükkanı bu yılın eylül ayında, kalan konutlarımızı, köy evlerimizi de bu yılın sonuna kadar teslim edeceğiz. Dereli merkezde yaptığımız 71 konut ve 82 dükkan ile Doğankent'teki 156 konut ile 70 dükkanın inşaatları tamamlanmak üzere. Eylül ayında konutlarımızın teslimini yapacağız" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum