Göztepe Parkı'nda metro çalışmaları başlayacak

İBB, Ümraniye Ataşehir Göztepe metro hattı çalışmalarına devam ediyor. İBB’den yapılan açıklamayla metro çalışmaları kapsamında Göztepe Parkı’nın bir kısmı geçici olarak kapatılacak.

12 Ağustos 2017
Göztepe Parkı'nda metro çalışmaları başlayacak

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, yaptığı açıklamayla Ümraniye Ataşehir Göztepe metrosu çalışmaları kapsamında Göztepe Parkı’nı geçici olarak kapatılacağını duyurdu.

Çalışmalar nedeniyle bir süre kapatılacak kısmın Göztepe 60. Yıl Parkı’ndaki tenis ve basketbol sahalarının bulunduğu alan olduğu ve geçici şantiye alanı kuracaklarını söyleyen Topbaş, “Göztepe Parkı'nın olduğu yere metro istasyonu geliyor. Geçici olarak kapatacağız. Kazılarımızı yapacağız. Daha sonra 7 tenis kortunu tekrar yerine koyacağız. Bunu da özellikle Kadıköy halkına duyurmak istiyorum, yanlış değerlendirmesinler. Yapmakta olduğumuz bu metro çalışmaları hızlı bir şekilde sonlanacak” diye konuştu.

Ayrıca İBB’den yapılan açıklamada, çalışmalardan yeşil alanlar hiçbir şekilde etkilenmeyeceği ve hat tamamlandıktan sonra söz konusu alanda metro giriş çıkışlarının yanı sıra metro meydanı, 2 adet tenis sahası, çocuk trafik eğitim parkının da yer alacağı belirtildi.

SAATTE 35 BİN YOLCU TAŞIMA KAPASİTESİ

Söz konusu Ümraniye Ataşehir Göztepe metro hattı 13 kilometre hat üzerinde toplam 11 istasyondan meydana geliyor. Ümraniye Göztepe arası yolculuk süresini 26 dakikaya indirmesi hedeflenen hat saatte tek yönde 35 bin yolcu taşıma kapasitesine sahip olacak.

MARMARAY İLE ENTEGRE OLACAK

Ulaşım açısından kolaylık sağlaması planlanan Ümraniye Göztepe metro hattı, Göztepe istasyonunda Marmaray ile, Yenisahra istasyonunda Kadıköy Kartal metro hattı ile Çarşı istasyonunda ise Ümraniye Çekmeköy metro hattı ile entegre olarak hizmete sunulacak.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.