Haliç’e Denizin Üstünden Yeni Yürüme Yolu

16 Nisan 2016
PAYLAŞ
Haliç’e Denizin Üstünden Yeni Yürüme Yolu

Haliç’e denizin üstünden yeni yürüme yolu yapacaklarını belirten İBB Başkanı Kadir Topbaş, böylelikle vatandaşlar sahil yoluna takılmadan yürüyerek Haliç’in sonan kadar gidebilecek dedi...

İBB Başkanı Kadir Topbaş, Haliç’e denizin üstünde yeri bir yürüme yolu yapacaklarını açıkladı. Unkapanı Köprüsü’nü denize alma projesinde etütlerin tamamlandığını ifade eden Topbaş, “Bu iş milyarlık bir iş. Etütler tamamlandı, yapım ihale aşamasına geldik. Böylece Haliç’in akıntısı normale dönecek ve daha temiz olacak. Haliç kurtulacak. Tarihi tersane ve Sokullu Cami’nin de yeniden ele alınacağını düşünürseniz, çok büyük bir iş” şeklinde konuştu.

10 METRE GENİŞLİĞİNDE YENİ YOL
Karaköy’den Haliç’in sonuna kadar direkler üstünde 10 metre genişliğinde yeni bir yürüme yolu yapacaklarını açıklayan Topbaş, “Karaköy’den Haliç’in sonuna kadar direkler üstünde 2 metresi bisiklet yolu olmek üzere 10 metre genişliğinde bir yürüme yolu yapıyoruz. Vatandaşlarımız ve turistler sahil yoluna takılmadan yürüyerek Haliç’in sonuna kadar gidebilecek. Yer yer de kıyıya bağlantılar yapılacak” dedi.


"Haliç’e Denizin Üstünden Yeni Yürüme Yolu" haberine ait yorum yok

Yorum Yap