Halkalı Kapıkule Hızlı Tren Güzergahı Belli Oldu

Halkalı Kapıkule Demiryolu hattı için çalışmalar başladı. İşte Halkalı Kapıkule Hızlı Tren güzergahı...

18 Ağustos 2016
Halkalı Kapıkule Hızlı Tren Güzergahı Belli Oldu Halkalı Kapıkule Demiryolu hattı için çalışmalar başladı. İşte Halkalı Kapıkule Hızlı Tren güzergahı...

Halkalı Kapıkule Demiryolu hattı projesi için start verildi. ÇED raporu hazırlanan proje T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından 2 milyar 750 milyon TL yatırımla hayata geçirilecek.

Toplam 229 kilometre uzunluğa sahip olan Halkalı Kapıkule Hızlı Tren projesi İstanbul Halkalı istasyonundan başlayarak Edirne Kapıkule'de sona eriyor.

Halkalı Kapıkule Hızlı Tren hattının yaklaşık 73 kilometrelik kısmı İstanbul, 40 kilometrelik kısmı Tekirdağ, 62 kilometrelik kısmı Kırklareli ve 54 kilometrelik kısmı Edirne'den geçiyor.

Halkalı Kapıkule Hızlı Tren Güzergahı

- Halkalı
- Ispartakule
- Siding (Çatalca)
- Çerkezköy
- Çerkezköy Freight
- Büyükkarıştıran
- Lüleburgaz
- Babaeski
- Siding (Havsa)
- Edirne
- Kapıkule

3 yılda tamamlanması hedeflenen Halkalı Kapıkule Demiryolu hattı projesinde 6 yeni istasyon hayata geçiriliyor. Bu istasyonlardan Büyükkarıştıran İstasyonu; Avrupa ve Türkiye'nin batı bölgelerindeki yolcu ve yük taşımacılığının Tekirdağ-Muratlı-Büyükkarıştıran Demiryolu Hattı ile Tekirdağ Limanına, Tekirdağ Limanından ise feribot taşımacılığı ile Derince ve Bandırma Limanlarına aktarılmasını sağlamak amacıyla planlandı.

Çerkezköy İstasyonu ise yolcu indirme-bindirme görevinin yanı sıra Çerkezköy bölgesinde yer alan sanayi tesislerinin yüklerinin taşıması amacıyla projelendirildi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.