Hamit Demir’den Dönüşümün Önünü Açacak Öneri

Kentsel dönüşümün yasal ve bürokratik engellerden dolayı yavaş ilerlediğini belirten Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, süreci hızlandırmak için

13 Aralık 2015
Hamit Demir’den Dönüşümün Önünü Açacak Öneri

Kentsel dönüşümün yasal ve bürokratik engellerden dolayı yavaş ilerlediğini belirten Demir inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, süreci hızlandırmak için bakanlığa bir öneride bulundu...

Büyüme sürecinde olan inşaat sektörünün siyasi ve ekonomik dalgalanmalardan etkilendiğini belirten Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, 2015 yılında yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen sektörün yılı milyon 250 bin konut satış rakamını aşarak kapatacağını ve 2016 yılının ise umut yılı olacağını söyledi.

2016'DAN BEKLENTİMİZ ARTTI
1 Kasım seçimleri sonrası yakalanan siyasi istikrar ile 2016 beklentisinin arttığına dikkat çeken Demir, "“2015 yılına büyük bir beklenti ile girmiştik. Yıl içerisinde iki seçim yaşanması açıkçası beklemediğimiz bir durum oldu. Fakat yılın sonunda yakalanan siyasi istikrar ile 2016 yılındaki beklentilerimiz de arttı. 2015 yılını rekorla kapatacağımız artık bir gerçek. Üstelik sektör olarak bunu durgun kabul edilen bir yılda başarmış olmak ayrıca takdir edilmesi gereken bir konu.” dedi.

MÜTEKABİLİYET YASASI GÜÇLENDİRİLMELİ
Türkiye'nin Mütekabiliyet Yasası ile yabancıya gayrimenkul satışı konusunda elinin çok güçlendiğini belirten Demir, kurumsal ve bireysel yabancı yatırımcı sayısının önümüzdeki dönemde artacağını söyledi. Demir yasanın daha da güçlendirilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Kentsel dönüşümün Türkiye için bir fırsat olduğuna dikkat çeken Demir, dönüşümün hızlandırılması için bir takım düzenlemelerin yapılması gerektiğini söyledi. Çürük yapı stoğunun 6,5 milyon olduğu Türkiye'de depreme karşı önlek almak için bu yapıların bir an önce yenilenmesi gerektiğini ifade eden Demir, sahada işlerin sanıldığının aksine yavaş işlediğini vurguladı.

YASAL VE BROKRATİK ENGELLER VAR
Dönüşümün önünde hem yasal hem de bürokratik engellerin olduğuna dikakt çeken Demir, önerimiz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı içerisinde kentsel dönüşüm alanında çalışacak bir bakan yardımcılığı oluşturulmasıdır dedi.

2015'te var olan projelerini 2016'da da devam ettireceklerini söyleyen Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, kentsel dönüşüm projelerini üzerinde çalıştıklarını, 2016 yılında yeni projelerinin olacağını belirttti.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Pendik'te 150 bin konut yenilenecek

Pendik'te 150 bin konut yenilenecek

Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, ilçede yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları çerçevesinde 15 yı

09 Eylül 2017


Antalya Kepez Santral projesinde dönüşüm çalışmalarının temelleri atıldı

Antalya Kepez Santral projesinde dönüşüm çalışmalarının temelleri atıldı

Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden biri olan Kepez-Santral Kentsel Dönüşüm alanında

08 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat