Havaalanı Sayımız 55 Oluyor

12 Mayıs 2015
PAYLAŞ
Havaalanı Sayımız 55 Oluyor

Ay sonuna kadar faaliyete başlayacak olan Ordu-Giresun Havaalanı ve Hakkari Yüksekova Havaalanları ile Türkiye 55 havaalanına sahip oluyor.

Havaalanı Sayımız 55 Oluyor

Bu ay Ordu-Giresun ve Hakkari Yüksekova havalimanlarının faaliyete başlamasıyla Türkiye'deki toplam havaalanı sayısı 55'e ulaşacak. Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, Ordu-Giresun ve Hakkari Yüksekova'nın açılmasıyla havalimanı sayısının 55'e ulaşacağını söyleyerek, "Rize-Artvin ile Karaman, Yozgat, Edirne ve Antalya'nın batısına da havalimanı yapılması düşünülüyor. Bunların da hizmete girmesiyle 'her 100 kilometrede bir havaalanı' hedefine ulaşılacak" dedi.

Yıldırım, Anadolu Ajansı muhabirine verdiği demeçte, Türkiye'de mevcut havalimanı sayısının 53 olduğunu, bu ay Ordu-Giresun ve Hakkari Yüksekova havalimanlarının hizmete girmesiyle bu sayının 55'e yükseleceğini bildirdi.

Halkın havayolunu daha yoğun kullanmaya başladığını belirten Yıldırım, ülkenin her bölgesinden havalimanı talebi geldiğini kaydetti. Mevcut havalimanları yönetiminden ise geliştirme yönünde talep aldıklarını ifade eden Yıldırım, "Elimizden geldiği kadar bunlara cevap vermeye çalışıyoruz. Çünkü bütün havalimanları para kazanmıyor. Biz onu öncelemiyoruz, önceliğimiz vatandaşımızın konforlu, güvenli ve hızlı bir şekilde ulaşım imkanına kavuşması" dedi.

-

Havaalanı Sayımız 55 Oluyor

-

Genel Müdür Yıldırım, yeni havalimanı projelerinin söz konusu olduğunu; Antalya'nın batısı Demre, Kaş ve Finike bölgesine havaalanı yapımı için çalışmaların başladığını dile getirdi.

Rize-Artvin arasına yapılması düşünülen, Türkiye'nin deniz üzerine yapılacak ikinci havalimanı olacağını belirten Yıldırım, "Karaman, Yozgat ve Edirne'ye de havalimanı yapılması düşünülüyor. Böylece Türkiye'de havalimanı sayısı 60'a çıkacak" ifadelerini kullandı.

Bu havalimanlarının hizmete girmesiyle "her 100 kilometrede bir havalimanı" hedefine ulaşacaklarını anlatan Yıldırım, birçok ülkede bunun bir örneğinin bulunmadığına belirtti.


"Havaalanı Sayımız 55 Oluyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap