Havacılığın Yeni Merkezi Hizmete Açıldı

29 Ekim’de yapılan büyük törenle hizmete giren İstanbul Havalimanı, dünyanın en büyük ve en modern transit merkezi olacak.

30 October 2018
Havacılığın Yeni Merkezi Hizmete Açıldı İstanbul Havalimanı’nın açılışı Cumhuriyet’imizin 95. Kuruluş yıl dönümünde açılışıyla çifte bayram yaşattı. 42 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan Havalimanı’nın ilk fazı 5 gidiş 5 dönüş uçuşuyla hizmete başladı. Yeni Havalimanı’nın uluslarası kısa kodu ise “ISL”. Atatürk Havalimanı’ndan taşınma süreci başlarken, faaliyetlerin artmasıyla İstanbul Havalimanı dünyanın en büyük transit merkezi olarak kullanılacak. İstanbul Havalimanı’yla birlikte Hava Kargoda da yeni bir döneme girilecek.

İlk uçuşları 31 Ekim tarihinde başlayacak İstanbul Havalimanı’nda, 31 Aralık gecesinden itibaren iç ve dış hatların tam kapasite çalışması bekleniyor. 1 Ocak’tan itibaren ise Atatürk Havalimanı iç ve dış tarifeli bütün uçuşlara kapatılacak. Bunun için dün geceden itibaren büyük bir taşınma işlemi başladı. Havacılık tarihinin en büyük taşınması 31 Ekim’de başlayacak ilk uçuşlar için hızla icra ediliyor.

İstanbul Havalimanı’nın açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, havalimanının hem ülkemiz hem de dünya açısından önemine vurgu yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “İstanbul Havalimanımızın hizmete girmesiyle Türkiye, kuzey, güney, doğu, batı aksları arasındaki en önemli transit merkez konumuna gelmiştir. Havalimanımız hitap ettiği bu geniş alanda 60 ülkeyi ve 20 trilyon dolarlık ekonomileri birbirine bağlıyor. Ülke olarak küresel ekonomilerin entegrasyonunda sahip olduğumuz kilit rolü bu havalimanıyla daha da ileriye taşıyoruz. Burası önemli bir hat, dolayısıyla biz İstanbul Havalimanı'nı sadece ülkemize değil, bölgemize ve dünyaya yaptığımız bir büyük hizmet olarak görüyoruz. İnşallah İstanbul Havalimanımız, insanları kavuşturup tanıştıracak, sevgiyi çoğaltıp, gönülleri abad edecek, ülkemize, bölgemize ve dünyaya hayırlı bir hizmet olmuştur”.
İstanbul Havalimanı’nın 31 Aralık’tan itibaren tamamlanacak taşınmayla yılda 90 milyon, tam kapasiteye ulaşmasıyla ise 200 milyon yolcuya ev sahipliği yapması bekleniyor. Dünya’nın her yerine uçuş gerçekleştirilecek olan havalimanı, 300’den fazla destinasyonuyla havacılık merkezlerinden biri olma unvanına kavuşacak.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro hattında çalışmalar sürüyor

Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro hattında çalışmalar sürüyor

Anadolu yakasında merakla beklenen metro hattında tünel açma çalışmaları yapılıyor.

18 October 2020


İstanbul Havalimanı metrosunda açılış tarihi duyuruldu

İstanbul Havalimanı metrosunda açılış tarihi duyuruldu

Merakla beklenen Kağıthane-Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metrosunda ilk sefer tarihi belli oldu.

03 October 2020


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum