Havaray projesinde revizyon iptali

KAP’a yapılan açıklama ile İstanbul trafiğine çözüm getirmesi hedeflenen Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray hattı projesinin ihalesi iptal edildi.

31 Temmuz 2017
Havaray projesinde revizyon iptali Konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklama ile Alarko Holding`in bağlı ortaklığı Alsim Alarko’nun kazandığı Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray ihalesinin iptal edildiği duyuruldu. Bölgedeki trafik sorununa çözüm olması hedeflenen havaray hattı için yeni ihale tarihi ise henüz açıklanmadı.

İhale iptali ile ilgili KAP’a yapılan açıklamada, "İşveren İdarenin tarafımıza bugün tebliğ  edilen yazısında, projede revizyon ihtiyacı doğması nedeniyle söz konusu ihalenin  iptal edildiği bildirilmiştir" İfadelerine yer verildi.

Toplam 17 istasyondan oluşması planlanan havaray projesinin 2019 yılında hizmete açılması hedefleniyordu. Dev projenin ihalesi ise 29 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirilmiş, 1,29 milyar TL'lik teklifle Alarko Holding'e bağlı şirketi olan Alsim ihalenin kazananı olmuştu.  Sefaköy-Halkalı-Başakşehir güzergâhı üzerinde yapımı planlanan Havaray projesinde ilk adım atıldıktan sonra 2019 sonrası için ise yapılan planlamalar çerçevesinde şehrin tamamının metroyla bağlanması öngörülüyor.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.