Iğdır Valiliği Defterdarlığı’ndan Satılık Bahçeli Ev

Iğdır Valiliği Defterdarlık Milli Emlak Müdürlüğü, Baharlı Mahallesi’ndeki bahçeli evi 3 milyon 439 bin 270 TL’ye satışa çıkarıyor...

27 Mayıs 2016
Iğdır Valiliği Defterdarlığı’ndan Satılık Bahçeli Ev Iğdır Valiliği Defterdarlık Milli Emlak Müdürlüğü, Baharlı Mahallesi’ndeki bahçeli evi 3 milyon 439 bin 270 TL’ye satışa çıkarıyor...

Iğdır Valiliği Derterdarlık Milli Emlak Müdürlüğü, Baharlı Mahallesi’nde bulunan ticaret imarlı bahçeli kargir evi satışa çıkarıyor.

8 Haziran saat 0900’da ihalesi yapılacak olan evin tahmini bedeli 3 milyon 439 bin 270 TL.

798 metrekare alana sahip olan taşınmazın ihalesi 8 Haziran Çarşamba günü Milli Emlak Müdürlüğü’nde “açık teklif” usulü ile yapılacak.

İsteklilerin ihaleye katılabilmesi için; gerçek kişilerde:
-Yasal yerleşim yeri belgesi ile nüfus cüzdan fotokopisi,
-T.C kimlik numarası, tüzel kişilerde ise vergi kimlik numarası,
-Noter tasdikli yetki belgesi ve imza sirküleri,
-Ayrıca satın almak istedikleri taşınmaz mallara ait yatıracakları geçici teminat makbuzlarını veya banka teminat mektuplarını teyit yazısı ile birlikte ihale başlama saatine kadar komisyon başkanlığına teslim etmeleri zorunludur.
- Banka teminat mektubu verilmesi halinde “ teminat mektubunun geçici, süresiz limit içi olması ve teyit yazısının ibrazı gerekiyor.
-İhale işlem dosyası ve şartnameler mesai saatleri içerisinde Milli Emlak Müdürlüğünde görülebiliyor.
-Posta ile yapılacak müracaatlarda postadaki gecikmeler kabul edilemez.
- 4706 sayılı Kanun gereğince, Hazine tarafından yapılan taşınmaz mal satış işlemleri ve bu işlemler sırasında düzenlenen belgeler vergi ,resim ve harçtan (K.D.V., Karar Pulu ve Tapu harcı) müstesnadır. Satışı yapılan taşınmaz mallar satış tarihini takip eden yıldan itibaren 5 yıl süre ile emlak vergisine tabi değildir. İhale bedeli defaten ödenebileceği gibi, talep edilmesi ve ihale bedeli belediye ve mücavir alan sınırları içerisinde 5.000,00.-TL, bu sınırlar dışında ise 1.000,00 TL ve üzeri olması halinde, bu bedelin 1/4'ü peşin kalan kısmına kanuni faiz uygulanmak suretiyle 24 ay vade 8 eşit taksit yapılabilmektedir.
- Komisyon ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir. İhale bilgileri, Türkiye genelinde, www.milliemlak.gov.tr adresinden öğrenilebilir.
HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat