The Mandarins
İletişim Formu

GÖNDER Gönderiliyor...

Talebiniz ulaştı.

Reklamı Göster

Ilgaz Tüneli Ne Zaman Açılacak?

500 milyon liralık yatırımla inşa edilen Ilgaz Tüneli ne zaman açılacak? İşte yanıtı...

21 Ağustos 2015
Ilgaz Tüneli Ne Zaman Açılacak?

500 milyon liralık yatırımla inşa edilen Ilgaz Tüneli ne zaman açılacak? İşte yanıtı...

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, beraberinde Ak Parti Çankırı milletvekilleri Hüseyin Filiz ve Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç ve Karayolları 15. Bölge Müdürü Sami Uyar ile birlikte tünel çalışmalarını yerinde inceledi.

ILGAZ TÜNELİ AÇILIŞ TARİHİ

Ilgaz Tüneli ile igili önemli açıklamalarda bulunan Özcan, tünelin açılış tarihini açıkladı. Sol tünelde 4 kilometrelik kısmın açıldığını görmenin, kendisini mutlu ettiğini aktaran Özcan, "Ayrıca tünelin ağzından Ilgaz ilçe sapağına kadar bağlantı yolları tamamlandı. Bu yol Çankırı'yı, hem Kastamonu'ya hem de Karadeniz'e yaklaştıracaktır. Buda turizm hareketliliği getirecektir. Özlemle 2016 yılı ocak ve nisan ayını bekliyoruz. İnşallah ocak ayında ışığı göreceğiz, nisan ayında da taşıt geçişine başlayacak" diye konuştu.

500 MİLYON LİRA HARCANDI

Milletvekili Hüseyin Filiz de AK Parti hükumeti tarafından yaklaşık 500 milyon lira harcanarak tünelin inşa edildiğini belirtti. Tünelin Çankırı'nın önünü açacağını vurgulayan Filiz, şöyle konuştu:

"Bu proje sadece Kastamonu'ya ulaşım olarak anlatılırsa eksik kalır, zira bu güzergah Çankırı'yı da kapsıyor. Bu güzergahı şu anda kullanan araç sayısının 5 yıl içinde iki katına çıkacağını düşündüğümüzde Çankırı başta olmak üzere bölgedeki iller bu hareketlilikten üzerine düşeni alacaktır"

Çankırı'da Türk-Japon ortaklığında bir lastik fabrikası kurulduğunu hatırlatan Filiz, şöyle devam eti:

"Bu fabrika önümüzdeki bir kaç yıl içerisinde yıllık lastik üretimini 10 milyona çıkartacak. Fabrika 10 milyon lastik üretimine geçtiğinde, bunun 8 milyonunu yırtdışına ihraç edecek. Lastik fabrikasında üretilen 10 milyon lastikten 8 milyonu Ilgaz Dağı Tünelini kullanarak İnebolu Limanı'na ulaşacak. Buradan da yurtdışına ihraç edilecek. Tünel sayesinde limana olan yakınlık bölgedeki diğer sektörleri de canlandıracak. Sanayi kuruluşlarının yurtdışına açılması açısından çok önemli olacak. Buradan limana daha kolay ulaşacak olan firmalar yurtdışına ihracat yapabilecek"

KIŞ TURİZMİ MERKEZİ

Muhammet Emin Akbaşoğlu ise AK Parti hükumetleri döneminde yapılan büyük yatırımlardan birinin de Ilgaz Dağı Tüneli olduğunu kaydetti. Güzergahın önemli olduğunu, bu güzergahın Karadeniz sahil yolunu E-80 üzerinden İstanbul'a bağlayacak bir fonksiyon görevi yapacağını anlatan Akbaşoğlu, "Önemli bir kavşak noktası olacak. Çankırı, Kastamonu ve civar illerimizin ulaşım, ticaret ve turizmine önemli katkıları olacağı muhakkak. Özellikle Ilgaz önemli bir kış turizmi merkezi. Kurşunlu'da bulunan termal otel önemli bir turizm merkezi. Bu bölgenin turizmi açısından bu tünelin çok büyük katkısı olacak" ifadelerine yer verdi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Ankara Niğde Otoyolunda İhaleyi Kazanan Firma!

Ankara Niğde Otoyolunda İhaleyi Kazanan Firma!

Ankara Niğde Otoyolu projesinin ihalesi tamamlandı. İşte kazanan firma...

14 Nisan 2017


E-5 ve TEM’in Altı Otopark Olacak!

E-5 ve TEM’in Altı Otopark Olacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, E-5 ve Tem otoyollarının altını otoparka dönüştürmeye hazırlanıyor...

14 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.