İncek Loft bir ilke imza atıyor

Akfen İnşaat imzası taşıyan İncek Loft Ankara’nın bir konut projesi içinde yer alan ilk sanat galerisine ev sahipliği yapacak.

12 Ekim 2017
İncek Loft bir ilke imza atıyor Ankara’da Akfen GYO tarafından hayata geçirilen ve yaşam başlayan İncek Loft projesi başkentin bir konut projesindeki ilk sanat galerisi olan ve etkinliklerle sürekli canlı kalacak ‘İncek Loft Art Gallery by RC’ bu hafta sonu sanatseverlerle buluşturuyor.

Geçen hafta ilk müzayedenin düzenlendiği galeri, 14 Ekim Cumartesi günü 18.00’de Yakup Cem, Spyros Georgas, Valentin Rekunenko, Christo Yotov, Fabien Nizam Güner ve Aziz Özdemir gibi dünya sanatçılarının eserlerinin yer alacağı resim ve heykel sergisiyle açılacak.Zengin sosyal donatı ve dayanıklılığın yanı sıra artık konut projelerine değer katan özelliklerden biri de sanat galerisine sahip olmaları. Bu konuda öncülük eden projelerden biri olan İncek Loft projesi de RC Art iş birliğiyle Başkentin bir konut projesindeki ilk sanat galerisi olan ‘İncek Loft Art Gallery by RC’ kapılarını sanatseverlere açmaya hazırlanıyor.

Geçen hafta tüm geliri Bahçelievler Rotary Kulübü’nün Engelsiz Yaşam Projesi’ne bağışlanan ilk müzayedenin düzenlendiği ‘İncek Loft Art Gallery by RC’de 14 Ekim Cumartesi günü 18.00’de resmi açılışını gerçekleştirecek.
İlk etapta 10 ressam ve 2 heykeltıraşın 60 eserinden oluşacak sanat galerisi gelecek dönemde kişisel sergilere, eser sunumlarına, çocuk resim atölyelerine ve orijinal eserlerin uygun fiyatla halkla buluşmasına imkân verecek müzayedelere de ev sahipliği yapması planlanıyor.“BU TÜR PROJELERİ PROJELERİMİZDE DAHA DA ARTIRACAĞIZ”

Konuyla ilgili bilgi veren Akfen Danışmanlık ve Proje Geliştirme Genel Müdürü Barış Barçak sanata yönelik Türkiye’de farkındalığın son yıllarda hızlı bir şekilde artmasının sonucu galerilerin konut projelerinde de kendilerine yer bulmaya başladığını aktardı. Bu tür sanat galerilerinin bulundukları projedeki oturumculara değer kattığını düşündüklerini ifade eden Barçak, “Yaşam alanlarında bu tür galerilerin varlıklarını gelecek dönemde daha da arttıracağını öngörüyoruz” diye ekledi.

“AMACIMIZ TAM BİR SANAT MERKEZİ UYGULAMAK”

Şimdiye kadar birçok kuruluşun koleksiyon ve galerilerini oluşturduklarını kaydeden Küratör Rahmi Çöğendez ise ‘Her duvar bir orijinali hak eder’ sloganıyla ulaştıkları kitlenin sayısını sürekli olarak artırdıklarına değindi. Çöğendez, “Önce AVM’lere giren sanat, sonra otellere ve şimdi de bir ilk olarak İncek Loft ile yaşam merkezlerine giriyor. Burada amacımız yalnız bir görsel galeri değil, müzayede ile sanat söyleşileri workshoplarıyla ve resim dersleriyle tam bir sanat merkezi uygulamak” dedi.
HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Kadıköy dünyanın en havalı semtlerinden biri oldu

Kadıköy dünyanın en havalı semtlerinden biri oldu

Dünyanın önde gelen seyahat dergisi Time Out tarafından hazırlanan ‘Dünyanın En Havalı 50 Semti’ lis

24 Eylül 2018


İstanbul Yeni Havalimanı 29 Ekim’de açılacak

İstanbul Yeni Havalimanı 29 Ekim’de açılacak

Son günlerin en çok konuşulan konularından biri olan İstanbul Yeni Havalimanı hakkında konuşan Cumhu

23 Eylül 2018


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum