İnşaat Liderlerinden 15 Temmuz mesajları

15 Temmuz’un yıl dönümü sebebiyle açıklama yapan inşaat sektörünün önde gelen kuruluşları, birlik, beraberlik ve dayanışma mesajları verdi.

15 July 2018
İnşaat Liderlerinden 15 Temmuz mesajları 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, inşaat sektörünün önde gelen kuruluşları, önemli açıklamalarda bulundular.Konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 15 Temmuz gecesinin, Türkiye için bir dönüm noktası olduğunu belirten GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, Türk insanının tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi, tüm zorlukları, birlik, beraberlik ve dayanışmayla çözebileceğini vurguladı. Bu önemli gecede canları pahasına mücadele eden tüm şehitleri bir kez daha minnet ve saygıyla andıklarını ifade eden Yetgin, gazi olma şerefine erişen vatandaşlara da şükranlarını sunduklarını belirtti.

Türk halkının, 15 Temmuz’da eşi benzeri görülmeyen bir cesaret, inanç, birlik ve beraberlik örneği sergilediğini söyleyen Yetgin, GYODER olarak, ülkenin ekonomisini büyütmeye yönelik pek çok çalışma yaptıklarını, bu kapsamda öncelikle ‘Gayrimenkulde Güç Birliği Daha Güçlü Türkiye’ kampanyasını ardından da ’20 Yıl Vade ve Düşük Faizli Konut Kredisi’ kampasını başlattıklarını, böylece hem ülke ekonomisine hem sektöre hem de vatandaşa büyük katkı sağladıklarını ifade etti.Darbe girişiminin ikinci yıl dönümüyle ilgili bir açıklama yayınlayan Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Özen Kuzu, Türkiye’nin büyümesine engel olmak isteyenlerin giriştiği bu alçak girişimin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde, halk tarafından hızlı bir şekilde bertaraf edildiğini ve bu girişimin ortaya çıkardığı zorlukların kısa sürede atlatıldığını ifade etti. Türk halkının 15 Temmuz gecesinde, hiçbir ülkenin gösteremeyeceği birlik ve beraberlik örneği sergilediğini belirten Kuzu, bu hain kalkışma sonucunda yaşamını yitiren şehitleri saygı ve rahmetle andıklarını, kahraman gazilere ise şükranlarını sunduklarını ifade etti.Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün ise yayınladığı mesajda, 15 Temmuz 2016 tarihinin Türkiye için unutulmaz bir dönüm noktası olduğunu ve ülkenin bu zorlu süreçten güçlenerek çıkmayı başardığını ifade etti. 15 Temmuz Gecesi hiç korkmadan canı pahasına mücadele eden tüm kahramanlara şükranlarını sunduklarını söyleyen Yenigün, demokrasi ve ülke birliğine kast edenleri bir kez daha nefretle kınadıklarını belirtti.Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası adına yaptığı açıklamada, Türk halkının 15 Temmuz gecesini birlik ve beraberlikle aştığını ifade eden İNTES Yönetim Kurulu Başkanı Celal Koloğlu, bu gecede canlarını feda eden kahraman şehitleri bir kez daha minnetle andıklarını söyledi.

Türkiye’nin demokrasi yolunda ilerlemeye devam edeceğini belirten Koloğlu, 24 Haziran seçimlerine halkın yoğun katılımı göstermesinin bunun bir kanıtı olduğunu söyledi. Türkiye’nin her geçen gün istikrarlı bir şekilde büyümeye devam edeceğini vurgulayan Koloğlu, iş dünyası olarak ülke ekonomisi adına üstlerine düşen her vazifeyi yerine getirmeye hazır olduklarını ifade etti.15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir açıklama yayınlayan Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan Türkiye’nin, toplumun her kesimiyle demokrasiyi sahiplendiğini ve bu zorlu süreçten güçlenerek çıktığını ifade etti. Birlik ve beraberlikle Türkiye’nin üstünden gelemeyeceği hiçbir problemin bulunmadığını belirten Erdoğan, Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri olarak, sektörün büyümesi ve Türkiye’nin kalkınması adına yaptıkları çalışmaları devam ettireceklerini ifade etti.
HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Halk GYO'dan yılın ilk 6 ayında 35.5 milyon TL'lik kâr

Halk GYO'dan yılın ilk 6 ayında 35.5 milyon TL'lik kâr

Halk GYO firması, 2020 yılının ilk yarısına dair rakamlarını paylaştı.

11 August 2020


Artaş İnşaat'ın 'Avrupa Konutları' projelerine büyük ilgi

Artaş İnşaat'ın 'Avrupa Konutları' projelerine büyük ilgi

Konut satışlarının canlandığı dönemde Artaş İnşaat'ın projeleri de yoğun ilgi gördü.

03 August 2020


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum