İnşaat şantiyelerinde tedbirler artırıldı

Çalışmaların sürdüğü şantiyelerde koronavirüs salgını nedeniyle tedbirler artırıldı.

11 April 2020
İnşaat şantiyelerinde tedbirler artırıldı Çin'in Wuhan eyaletinde başlayan ardından tüm dünyada etkisini gösteren koronavirüs salgını, Türkiye'de de hayatı durma noktasına getirdi. Bazı sektörlerde çalışmalar devam ederken virüs salgınına karşı önlemler artırılmış durumda.

İnşaat sektörü de çalışmaların devam ettiği sektörler arasında bulunuyor. Özellikle şantiyelerde işçi sağlığını korumak adına birçok tedbir uygulamaya konuldu.

Akşam'ın aktardığı habere göre, 12 şantiyesinde çalışmalarını sürdüren Yapı&Yapı şirketi, bu çalışma alanlarında kapsamlı önlemler alıyor. Şirketin konut projesinden alt yapı projesine kadar birçok alanda faaliyet gösterdiğini ve koronavirüs salgınında alakalı gelişmelere en hızlı şekilde adapte olduklarını belirten Yapı&Yapı A.Ş. Başkan Yardımcısı Neslihan Kın, "Profesyonel bir yaklaşımla anında çok kapsamlı önlemler aldık. Hem şantiye alanlarına hem de merkez ofiste uyguladığımız düzenli sağlık ve hijyen önlemlerini koronavirüs salgınıyla birlikte daha da arttırdık" ifadelerini kullandı.

ŞANTİYELERDE ALINAN ÖNLEMLER

Firmalarının açık olduğu şantiyelerde aldığı önlemleri anlatan Yapı&Yapı A.Ş. Başkan Yardımcısı Neslihan Kın, "Şantiyelerimiz devam ediyor. Tabii çalışmaya devam etmek zorunda olanlar için hijyenik önlemlerin en üst seviyede uygulanmasını ve takibini sağlıyoruz. Ayrıca çalışanlarımızın vücut sıcaklıklarını günde iki defa ölçüyoruz. Yemek üretim ve servislerimizin hijyenine azami önem gösteriyoruz. Yemekhanemiz her gün 11 çeşit seçenekli yemek sunuyor" diye konuştu.

Sosyal mesafe kuralını tüm tesislerinde uyguladıklarını ifade eden Kın, "Yatakhanelerimiz için de önlemler aldık. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez profesyonel ekiplerle yatakhanelerimizi sterilize ediyoruz" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum